— Wiemy, że stan lokalnych dróg jest bardzo ważną kwestią dla choczewskiej społeczności. Chcemy poprawić kondycję infrastruktury drogowej, minimalizując w ten sposób ewentualne uciążliwości dla mieszkańców i turystów — mówi Magdalena Wasiluk-Hassa, dyrektor Pionu Infrastruktury Towarzyszącej PEJ.
Dokładna kwota to 24 mln 850 tys. zł — taka jest dokładnie kwota umowy, na mocy której wszystko ma powstać do 2028 roku. Magdalena Wasiluk-Hassa zapewnia, że umowy zakładają organizację postępowań powykonawczych, a przedsiębiorstwo, które złoży najkorzystniejszą ofertę, otrzyma dane zlecenie. Ich powstanie nie tylko pomoże w dojeździe do elektrowni, ale też ułatwi poruszanie się mieszkańcom i turystom.
— Chcemy jak najbardziej ograniczyć uciążliwości związane z pracami przy projekcie pierwszej elektrowni jądrowej, która powstaje w naszej gminie. Dlatego tak istotne jest przeznaczenie środków właśnie na lokalne drogi, które wspierają nie tylko realizację inwestycji, ale przede wszystkim są również ważne dla naszych mieszkańców i turystów odwiedzających gminę Choczewo — mówi wójt gminy Choczewo Jarosław Bach.
Jeszcze w tym roku Polskie Elektrownie Jądrowe planują wyremontować albo zmodernizować w gminie m.in. wydzierżawioną od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, prowadzącą do miejscowości Gajówka, drogę pożarową nr 7. W planach jest również remont i przebudowa dróg prowadzących ze Słajszewa nad morze (wraz z obiektami mostowymi). Prace mają ruszyć na przełomie pierwszego i drugiego kwartału.
Napisz komentarz
Komentarze