Regina Jeszke-Golicka jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. W początkowym etapie swojej kariery tczewianka eksperymentowała również z tkaniną artystyczną. Jednak docelowo, to malarstwo stało się jej głównym środkiem wyrazu. W obrazach tczewskiej malarki dominują intensywne kolory i dynamiczne kompozycje, które przyciągają wzrok i wzbudzają emocje. Właśnie takie prace będzie można obejrzeć w Fabryce Sztuk.
CZYTAJ TEŻ: Różne rzemiosła i języki wizualne. Wystawa w sopockim Gyoki 3 Art Inkubatorze
Dyplom z malarstwa uzyskała na Wydziale Malarstwa i Grafiki w pracowni prof. Jerzego Zabłockiego w 1988 roku. W początkowym okresie oprócz malarstwa uprawiała również tkaninę artystyczną. Aneks do dyplomu w tej dziedzinie artystycznej zdobyła w pracowni doc. Bernardy Świderskiej. Gobeliny eksponowała na indywidualnych wystawach w ramach „Polskiej Jesieni” w Hamburgu (Niemcy) w latach 1981-1987. Artystka skupia się w swojej twórczości malarskiej na abstrakcji. Jej prace są pełne intensywnych kolorów i dynamicznych kompozycji. Charakteryzują się swobodnym i spontanicznym stylem, w którym gesty pędzla odgrywają kluczową rolę.

Artystka korzysta z dużych płócien. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych we Francji, Niemczech i w Polsce. Jej obrazy posiadają kolekcjonerzy z Niemiec, Francji, Włoch, Szwecji, Kanady i Polski. Regina Jeszke-Golicka przez wiele lat zajmowała się także grafiką użytkową, tworząc opracowania i projekty do różnych publikacji, w tym do kilkudziesięciu książek.
- Na wystawie znajdą się łącznie 23 moje prace – mówi Regina Jeszke-Golicka. - Moje płótna są dość duże – najmniejsze jest o wymiarach 1m x 1m. To abstrakcja. Wszystkie obrazy, jakie można będzie obejrzeć w Fabryce Sztuk powstały w ciągu ostatnich dwóch lat.
Napisz komentarz
Komentarze