Mariusz Szmidka - redaktor naczelny
Redaktor, dziennikarz, były korespondent radiowy i telewizyjny; ostatnio, przez blisko 9 lat był redaktorem naczelnym „Dziennika Bałtyckiego”, a wcześniej przez dekadę zastępcą redaktora naczelnego tego tytułu. Jest Kaszubą zakochanym w regionie. Uważa, że Kaszuby to Mazury i Bieszczady razem wzięte. Ale całe Pomorze zna jak własną kieszeń i uznaje za najpiękniejszy region Polski. W kręgu jego dziennikarskich zainteresowań są: problematyka Kaszub i Pomorza, polityka, samorządność, sprawy społeczne i religia. Prawda – w jego opinii – musi być wartością fundamentalną dla dziennikarskiej twórczości, a niezależność i wolność słowa - podstawą dziennikarskiej misji. Uhonorowany wieloma nagrodami, medalami i wyróżnieniami, m.in. Honorowym Medalem Europejskim, Statuetką Bursztynowego Drzewa i tytułem Ambasadora Kaszub.
Bogdana Wachowska - zastępca redaktora naczelnego
Jestem Kociewianką, ale sercem i zawodowo od wielu lat jestem z całym Pomorzem. Znam każdy powiat. Mapę naszego województwa już dawno „wykułam” na pamięć (zamykam oczy i rysuję ją z podziałem na gminy). Jak podobno mawia moja brać redakcyjna: „Nie szukaj miejscowości w Google, zapytaj Bogdanę”. Może to lekka przesada z ich strony… W każdym razie zajmę się tematem z każdego zakątka naszego regionu.
Dariusz Szreter - sekretarz redakcji
W pomorskich mediach pracuje od 1990 roku. Przez 14 lat kierował „Rejsami”, weekendowym magazynem „Dziennika Bałtyckiego”. Pisze głównie o sprawach społecznych, polityce i kulturze. Członkostwo w Unii Europejskiej uważa za polską rację stanu, a niezależność od polityków za fundament pracy dziennikarza.
Krzysztof Ignatowicz - dyrektor artystyczny
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Z prasą związany od zawsze. Specjalizuje się w projektowaniu graficznym. Jako grafik prasowy pracuje ponad 35 lat. Autor blisko 130 layoutów gazet i magazynów. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień graficznych. Wielokrotny laureat nagród Grand Front i Art Front w Ogólnopolskim Konkursie Izby Wydawców Prasy. Laureat Srebrnego i Brązowego Medalu w Międzynarodowym Konkursie Projektowania Prasowego Chimera, a także laureat konkursu na najlepszą okładkę w Europie zorganizowanym przez Society for News Design- Helsinki 2005. Od 2004 roku zasiadał jako juror w ogólnopolskich konkursach na najlepsze okładki prasowe. Dyrektor artystyczny Dziennika Bałtyckiego, Gazety Poznańskiej, Głosu Wielkopolskiego, Gazety Olsztyńskiej i Krajowy Dyrektor Artystyczny Mediów Regionalnych. Współpracował ze wszystkimi gazetami regionalnymi w Polsce.
Arkadiusz Kosiński - szef działu internetowego
Słowny żongler, (nie)spokojna dusza, wnikliwy obserwator i słuchacz. Gdy ty odwracasz wzrok, ja nadstawiam ucho i poprawiam okulary, by dostrzec to, co właśnie przegapiasz. Dopasowuję się do nowych okoliczności jak ciecz do naczynia. Zasada, której staram się trzymać, mówi, że możliwe jest dosłownie wszystko, co można sobie wyobrazić, plus sporo rzeczy, których wyobrazić sobie nie można. Dziennikarz z 10-letnim doświadczeniem. Urodzony w internecie, gdzie czuję się jak ryba w wodzie, szczególnie w obszarze nowych mediów. Właściciel lekkiego pióra i autor nienapisanej jeszcze książki. Uczulony na hurraoptymizm i oczywistości. Miłośnik muzyki, bo życie bez ścieżki dźwiękowej jest nudne jak koszula zapięta na ostatni guzik. Nie wierzę w los i przeznaczenie. Gdybym mógł, chciałbym czytać w myślach.
Patrycja Cybulska
W zawodzie od 2012 r. Dziennikarstwo to jej pasja, dlatego cieszy się, że może łączyć zainteresowania z pracą zawodową. Lubi rozmawiać z ludźmi i odkrywać ich niezwykłe historie. Bliskie są jej sprawy Pomorza, stara się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Nowe media, a nawet nowe, nowe media nie mają dla niej żadnych tajemnic, chociaż każdego dnia uczy się o nich czegoś nowego. Prywatnie uzupełnia dorobek naukowy o kolejne publikacje, czyta i uczy się języków oraz zgłębia tajemnice Wikipedii, szczególnie interesuje ją jej popkulturowe oblicze. Odpoczywa na długich spacerach, zwłaszcza w towarzystwie ukochanego psa.
Małgorzata Gradkowska
Publicystka i redaktorka. Specjalizuje się w tematyce edukacyjnej i społecznej. Lubi rozmawiać z ludźmi, obserwuje i opisuje zarówno zmiany zachodzące w strefie publicznej, jak i problemy i sukcesy swoich rozmówców. Lata pracy w zawodzie dziennikarza nauczyły ją, że każdy temat może okazać się ważny. Jej pasją jest poznawanie historii ważnych w życiu miejsc – Mazur, z których pochodzi i Gdańska, do którego przywiodło ją życie. W wolnym czasie głównie czyta - wszystko, co wpadnie jej w ręce- i planuje przyszłe podróże.
Ryszarda Wojciechowska
Publicystka z ponad trzydziestoletnim stażem dziennikarskim. Większą część zawodowego życia spędziła w „Dzienniku Bałtyckim”. Przez wiele lat współpracowała z Radiem Gdańsk i prowadziła zajęcia ze studentami w Wyższej Szkole „Ateneum” w Gdańsku. Od pisania bardziej lubi tylko rozmawianie z ludźmi. Kiedy rozmawia, czasu nie liczy. Żartuje, że gdyby płacono jej za gadanie, a nie za pisanie, otwierałaby jakąś listę najbogatszych kobiet. W kręgu jej dziennikarskiego zainteresowania są zarówno polityka jak i kultura. Laureatka nagród m.in.: Prezydenta Miasta Gdańska i tygodnika „Angora” dla Dziennikarza Roku.
Dorota Abramowicz
Dziennikarka, pisarka i autorka książek; przez ostatnie dwie dekady związana z „Dziennikiem Bałtyckim”. Publicystka. Zajmuje się m.in. tematyką społeczną, historyczną, a przede wszystkim zdrowotną. Z pasją pisze o wszelkich innowacjach w medycynie, które pomagają wydłużyć życie i sprawić, by było ono bardziej godne. Tropi absurdalne pomysły i rozporządzenia, utrudniające pacjentom leczenie, a pracę medykom. Pochyla się nad problemami ludzi chorychi ich bliskich, zadając uniwersalne pytanie: czy i jak mogę pomóc? W 2014 roku została laureatką nagrody im. Piotra Różyckiego, przyznawanej przez tygodnik "Angora" za najlepszy wywiad roku zamieszczony w lokalnej prasie.
Adam Mauks
W pomorskim sporcie, jako dziennikarz, jestem od 30 lat. To nie znaczy, że wiem już o nim wszystko. Chcę dowiedzieć się dużo więcej, i tą wiedzą podzielić się z Wami. Tematy są na wyciągnięcie ręki. Biorę się za nie - dla Was!
Piotr Piesik
Rodowity malborczyk. Dziennikarską przygodę rozpoczynał w redakcji tygodnika „Wiadomości Elbląskie”, współpracował m.in. z „Życiem Częstochowy”, „Dziennikiem Zachodnim”, „Dziennikiem Bałtyckim”, radiem City i telewizją Orion w Częstochowie oraz radiem Malbork. Interesuje się wszystkim co dotyczy regionu Powiśla i Żuław, gdzie zamieszkuje, także marynistyką, muzyką (każdego rodzaju, byle dobrze wykonywana), historią i sportem (w szczególności samochodowym). W dziennikarskiej pracy najbardziej ceni bezpośredni kontakt z czytelnikami i słuchaczami.
Olek Knitter
Chojniczanin. Rocznik 80. Związany z chojnicki mediami od 1999 roku, najpierw z Gazetą Pomorską przez blisko 15 lat, a następnie z lokalnym portalem. Od ponad 20 lat fotoreporter. Absolwent Studium Fotografii Artystycznej w Gdańsku oraz Policealnej Szkoły Sztuk Pięknych w Bydgoszczy. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego i Burmistrza Chojnic w kategorii kultura. Laureat i finalista wielu konkursów fotograficznych, ma na koncie m.in. I miejsce w Polskim Konkursie Fotografii Sportowej (2020), nagrodę specjalną Grand Press Photo (2019) czy Grand Prix Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic (2018). Autor kilku projektów fotograficznych i kilkudziesięciu wystaw. Członek Stowarzyszenia Fotoreporterów w Polsce. Aparat jest dla niego pretekstem poznawania ciekawych ludzi. Kocha sport, zwłaszcza ten amatorski. Zdjęcia: www.instagram.com/OlekKnitter, więcej: www.aleksanderknitter.pl.
Karol Makurat (fotoreporter)
Fotograf z wieloletnim doświadczeniem. Urodzony w 1990 roku w Kościerzynie, na Kaszubach. Pracuje w Gdańsku jako fotoreporter od blisko10 lat, dokumentując najciekawsze wydarzenie na terenie Trójmiasta i całej Polski. Fotograf Agencji Prasowej Reporter Poland, AKPA, Opera Leśna, portalu muzycznego CGM.pl, aMuz. Specjalizuje się w fotografii koncertowej i jest to jego największa pasja, z której czerpię największą radość. Posiada również szerokie doświadczenie w reportażu fotograficznym, w którym ciągle się rozwija i stara się pokazać świat w wyjątkowy sposób. Jego życie codzienne to szukanie dla siebie nowych wyzwań oraz okazji do fotografowania otaczającego nas świata. Ciągła nauka dzięki obecnym i przyszłym doświadczeniom. Nieograniczona wyobraźnia, a także zmysł artystyczny wraz z nowatorskim podejściem, pozwalają mu na realizację nawet tych najbardziej wymagających zleceń. Coraz ciekawsze zlecenia sprawiają, że angażuje całą swoją wiedzę i umiejętności, eksperymentując z fotografią oraz poszukując nowych możliwości. Wyznaje jedna podstawową zasadę: „Setki szczegółów wpływają na całokształt procesu” – dlatego też jest ambitny i zorientowany na osiągnięcie wyznaczonego celu.
Agnieszka Bartoszuk-Ścibior (marketing i reklama)
Główną zasadą jaką kieruję się w życiu prywatnym i zawodowym jest budowanie mostów oraz szukanie optymalnych rozwiązań dla obu stron. W rozmowie zawsze widzę człowieka, który ma mi coś ważnego do przekazania. Tworzę silne i trwałe relacje oparte na wzajemnym szacunku. Dlatego z czasem, klient staje się też dla mnie dobrym przyjacielem. A jeśli w rozmowie szukać będziesz sojusznika, by ponarzekać na pogodę, to go nie znajdziesz. Dla mnie każda pogoda jest dobra, a jedynie my niestosownie ubrani.