Kolejne życie dawnej Zatoki Sztuki
Na start restauracja zaoferowała coś słodkiego – ciasta i śniadaniowe słodkie i wytrawne croissanty, kawę, herbatę i napoje. To jedynie delikatny prolog pełnej oferty. We wrześniu w menu znajdzie się również pizza z pieca, który już stoi. Trwają jeszcze prace nad uruchomieniem głównej kuchni. A jak wygląda wnętrze lokalu? Stoliki i krzesła ustawione są we wnętrzu restauracji, ale również na wyremontowanych drewnianych tarasach i plaży. W restauracji na parterze budynku jest także miejsce na sztukę. Od soboty można tam zobaczyć obrazy obiecującej artystki Marty Prabuckiej, tegorocznej absolwentki malarstwa na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, która może się szczycić celującą obroną dyplomu na Wydziale Malarstwa.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Budynek dawnej Zatoki Sztuki wraca w ręce Sopotu
- Jutro otwarcie części gastronomicznej, ale przede wszystkim otwieramy w tym miejscu zupełnie nowy rozdział – mówiła już w przeddzień otwarcia Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. - Skupiliśmy się na jak najszybszym oddaniu parteru, ale równocześnie trwają bardzo intensywne prace projektowe, których celem jest pełna metamorfoza tego miejsca. Kluczowe będzie I piętro – w tej przestrzeni chcemy uruchomić pracownie artystyczne, a w nich zajęcia, warsztaty, wydarzenia i spotkania, dla dzieci i dorosłych, również dla seniorów. To będzie serce tego budynku – dodaje wiceprezydentka Sopotu.
Międzypokoleniowe, sopockie centrum kultury powstaje na podstawie koncepcji modernizacji budynku i programu funkcjonalno-użytkowego przygotowanych przez zespół projektowy architektów pracowni A-PLAN bis. Pracowali przy tym: Andrzej Kwieciński, Zbigniew Kowalewski, Agnieszka Borodo i Paweł Grabarczyk. Obecnie projekt koncepcyjny jest konsultowany z projektantami branżowymi i rzeczoznawcami budowlanymi, jednocześnie trwają prace nad ostatecznym kształtem elewacji obiektu. Stworzony projekt koncepcyjny będzie jeszcze na początku września uzgadniany, między innymi z Biurem Konserwatora Zabytków Miasta Sopotu i specjalistą ds. dostępności. Prace nad programem funkcjonalno-użytkowym powinny zakończyć się z końcem września 2023 r. Kolejnym krokiem będzie ogłoszony przez miasto przetarg w formule zaprojektuj i wybuduj. Zaangażowanych w prace modernizacyjne oraz przygotowania do dalszego, kompleksowego remontu kolejnych kondygnacji było wielu, m.in.: spółki i instytucje miejskie, a także pracownicy wydziałów merytorycznych Urzędu Miasta oraz firmy zewnętrzne – wykonawcy wyłonieni w postępowaniach ofertowych.
ZOBACZ TEŻ: Policja w budynku dawnej Zatoki Sztuki w Sopocie. Czy ma to związek ze sprawą Iwony Wieczorek?
Mamuszki 14 w Sopocie. Trwa konkurs na nazwę
W piątek, 18 sierpnia, rozpoczął się konkurs na nazwę dla nowego obiektu kulturalnego przy al. Mamuszki 14. Bałtycka Agencja Artystyczna BART czeka na pomysły mieszkańców Sopotu do 30 września. Swoje propozycje można przesyłać mailowo na adres [email protected] oraz składać w formie papierowej, na karcie zgłoszenia do specjalnie oznaczonych skrzynek w: punktach Informacji Turystycznej na placu Zdrojowym 2 i przy ul. Dworcowej 4, w Urzędzie Miejskim przy ul. Kościuszki 25/27, w restauracji przy ul. Mamuszki 14 oraz w kasie Opery Leśnej w Sopocie w godzinach urzędowania. Karta będzie również dostępna na stronie www.sopot.pl, a także w najnowszym wydaniu informatora miejskiego „Przepis na Sopot". Pismo ukaże się 25 sierpnia.
Jury dokona wyboru 5 najciekawszych propozycji nadesłanych na konkurs do 5 października. W dniach 6-20 października 2023 r. zostaną one poddane pod głosowanie mieszkańców. Na autorów pięciu najlepszych propozycji czekają nagrody.
Napisz komentarz
Komentarze