Arka Gdynia przywozi komplet punktów z Legnicy po meczu z Miedzią

Piłkarska drużyna Arki, którą po raz pierwszy prowadził trener Tomasz Grzegorczyk wygrała w piątek, 30 sierpnia w Legnicy z Miedzą 2:1 w meczu 7. kolejki Betclic 1 Ligi.
Arka Gdynia
Tornike Gaprindaszwili nie wykorzystał świetnej okazji do zdobycia gola

Autor: Tomasz Duc | Arka Gdynia

Piątkowy mecz w Legnicy arkowcy zaczęli już bez swojego poprzedniego trenera Wojciecha Łobodzińskiego. W poniedziałek, 26 sierpnia po niedzielnym meczu Arki z Górnikiem Łęczna w Gdyni, który żółto-niebiescy przegrali 1:2 władze klubu zdecydowały się na zakończenie współpracy z Łobodzińskim. Drużynę w Legnicy poprowadził dotychczasowy asystent Tomasz Grzegorczyk. Jego drużyna dość intensywnie zaczęła grę na stadionie Miedzi i szybko osiągnęła przewagę, ale jak to zwykle bywa noc z tego nie wynikało. Dobre sytuacje do strzelenia bramek mieli w Arce Tornike Gaprindaszwili oraz Joao Oliveira. Nie wykorzystali ich jednak. „Miedzianka” sparwiała wrażenie wyczekującej na błąd Arki i się go doczelała. Gaprindaszwili faulował tuż przed polem karnym jednego z zawodników gospodarzy, którzy sprytnie rozegrali rzut wolny zamieniając go na bramkę.

Gdynianie się nie poddali i szybko chcieli wyrównać. Udało im się to już po trzech minutach kiedy to Karol Czubak wykorzystał niezdecydowanie obrońców Miedzi i uderzył piłkę tak, że ta wpadła przy słupku bramki gospodarzy.

Druga połowa nie była już tak zdecydowana i szybka w wykonaniu Arki jak pierwsza. Miedź także nie potrafiła narzucić swoich warunków na boisku. Obie drużyny grały tak, jakby chciały wygrać, ale nie miały ku temu mocnych argumentów. W końcowych fragmentach meczu przewagę osiągnęła Miedź, ale nie zdobyła gola. Arka jednak po strzale Hide Vitalucciego, po analizie VAR, dostała rzut karny po zagraniu ręką obrońcy ręką w polu karnym. To było w 10. minucie meczu doliczonego czasu.

Miedź Legnica – Arka Gdynia 1:2 (1:1)

Bramki: Mateusz Grudziński (28) - Karol Czubak (31), Szymon Sobczak (90+10, karny).