Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gdyński Radmor z rekordowym zamówieniem!

Rekorodowe zamówienie gdyńskiego Radmoru. Spółka dostarczyła siłom zbrojnym, jak poinformowała, „jednego z pozaeuropejskich państw”, dużą partię radiostacji doręcznych. To największa w historii firmy sprzedaż urządzeń nadawczo-odbiorczych tego typu.
(fot. Grupa WB)

Na początku listopada Radmor przekazał nowemu wojskowemu odbiorcy kilkaset radiostacji doręcznych COMP@N.

– To dla naszej firmy ważne zamówienie, ponieważ otwiera nowe rynki sprzedaży radiostacji. Najważniejszym klientem Radmoru jest polskie wojsko, ale działamy także na rynku międzynarodowym i oferujemy produkty odbiorcom na całym świecie. Radmorowskie radiostacje zostały sprzedane do ponad 30 krajów i nadal staramy się powiększać grupę użytkowników naszego sprzętu. Mówiąc „nasze radiostacje”, mamy tu na myśli to, że zostały zaprojektowane przez inżynierów w Radmorze oraz wyprodukowane w Gdyni – mówi w rozmowie z portalem „Zawsze Pomorze” Małgorzata Zeman, specjalista ds. promocji i marketingu w Radmorze.

Radiostacje COMP@N mogą być wykorzystywane do łączności fonicznej bliskiego zasięgu, transmitując mowę i dane, jak również mogą współpracować z sieciami IP, z jednoczesną transmisją głosu i danych.

– Są to szerokopasmowe urządzenia, umożliwiają współpracę różnych rodzajów wojsk i pozostałych służb państwowych we wszelkich sytuacjach kryzysowych. Firma ma do nich pełne prawa intelektualne oraz dysponuje wszystkimi kodami – tłumaczy Małgorzata Zeman.

Dodaje, że największą zaletą radiostacji programowalnych COMP@N jest gotowość do przyjęcia specjalnego bloku cyfrowego przetwarzania (BCP), zgodnego z konkretnymi, szczegółowymi wymaganiami wojskowego odbiorcy. Dzięki temu urządzenie może być wyposażone w nieznane i niedostępne nawet dla producenta mechanizmy kryptograficzne lub specjalne waveformy, opracowane dla wybranego rodzaju wojsk lub określonej służby mundurowej.

COMP@N to rodzina radiostacji doręcznych pracujących w zakresie częstotliwości 30-520 MHz z mocą do 5 W. Razem z adapterem samochodowym oraz 50 W wzmacniaczem mocy mogą pracować jako urządzenia mobilne lub stacjonarne. Radiostacja ma duży kolorowy wyświetlacz i podświetlaną klawiaturę z automatyczną regulacją natężenia podświetlenia. Wyposażona jest w podwójny przycisk PTT oraz przycisk kasowania awaryjnego (Emergency Clear), który  jest praktycznym rozwiązaniem w razie konieczności szybkiego „wyczyszczenia” urządzenia z wszelkich nastaw. Wymiary radiostacji (220 x 86 x 44 mm bez anteny) oraz jej waga (ok. 1 kg z baterią) nie obciążają zbytnio radiooperatora – mówi Małgorzata Zeman.

Platforma COMP@N jest przeznaczona dla regularnych sił zbrojnych, formacji ochotniczych, takich jak np. Wojska Obrony Terytorialnej, oraz innych służb mundurowych.

(Fot. Grupa WB)

Radmor. Historia

Radmor jest producentem i dostawcą nowoczesnych środków łączności radiowej dla wojska i służb cywilnych. Prowadzi działalność na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa, produkuje radiostacje wojskowe oraz dostarcza radiotelefony cywilne. Zaopatruje w sprzęt łączności taktycznej Polskie Siły Zbrojne i armie innych krajów, oraz dostarcza m.in. systemy łączności cyfrowej TETRA i DMR.

Początki gdyńskiego Radmoru sięgają 1947 roku. Zaczynał od serwisowania sprzętu radiowego na statkach, przez lata stając się krajowym liderem w produkcji zaawansowanych systemów łączności.

Od 2011 roku Radmor wchodzi w skład WB Group, największego prywatnego koncernu sektora obronnego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama