Remis Arki, porażka Lechii. Bez zmiany lidera

Gdyńskiej Arce nie udało się wywalczyć kompletu punktów w ostatnim meczu przed zimowa przerwą. Mimo to żółto-niebiescy zachowali miejsce na szczycie tabeli po wyjazdowej porażce Lechii z Motorem 0:1. Teraz to lublinianie wskoczyli na drugą pozycję tabeli Fortuny 1. Ligi.

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Trwa zadyszka żółto-niebieskich. Mimo wyraźnej przewagi gospodarzy mecz Arki Gdynia z Górnikiem Łęczna zakończył się remisem 0:0. Duża w tym zasługa znakomicie spisującego się golkipera gości, Macieja Gostomskiego. W drugiej połowie sędzia pokazał czerwoną kartkę zawodnikowi żółto-niebieskich.

W pierwszej połowie meczu byliśmy świadkami kilku szans dla Arki (m.in. poprzeczki Azackiego w 21. minucie), ale do szatni obaj bramkarze schodzili z czystym kontem. Po zmianie stron doszło do wielu fauli i posypały się żółte (Stolc, Gol, Kobacki - Arka, oraz Zbozień, Gąska - Górnik) kartki. Po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Stolca w 88. minucie Arka grała w osłabieniu. Mimo doliczonych przez sędziego 6 minut, żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki.

Arka nadal, z 34 punktami i stosunkiem bramek 28:20 zajmuje pierwsze miejsce na szczycie tabeli 1. Ligi Mogło by się to zmienić, gdyby mająca o dwa oczka mniej Lechia przywiozła komplet punktów z Lublina. Sobotni mecz zakończył się jednak zwycięstwem Motoru 1:0 (gol Michała Króla w 68. minucie), co spowodowało awans lublinian na pozycję wicelidera .

***

Arka Gdynia - Górnik Łęczna 0:0

Arka: Lenarcik - Stolc, Marcjanik, Azacki, Gojny - Lipkowski, Gol - Skóra (77. min. Borecki), Milewski, Kobacki - Czubak

Górnik: Gostomski - Zbozień, Klemenz, De Amo, Grabowski (68. min. Dziwniel) - Deja - Starzyński (68. min. Janaszek), Kryeziu, Żyra (73. min. Gąska), Durmus (61. min.  Młyński) - Podliński  (46 min. Roginić)

Motor Lublin - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Gol: Michał Król 68'

Motor: Rosa - Lis, Rudol, Najemski (87. min. Magnuszewski), Pałacz (87. min. Luberecki) - Król, Scalet (62. min.Gąsior), Wolski, Ceglarz, Rybicki (62. min. Wojtkowski) - Śpiewak.

Lechia: Sarnawśkyj - Bugaj, Olsson, Chindris, Kałahur - Mena, Żelizko, Neugebauer (26. min. D'Arrigo), Kapić (74. min. Zjawiński), Chłań - Bobcek.

Żółte kartki: Scalet, Król, Śpiewak (Motor) oraz Żelizko, Kałahur, D'Arrigo, Kapić, Śpiewak (Lechia).