„Elastyczność bez granic” – pod takim hasłem odbywa się tegoroczna, 15. Edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego organizację na terenie województwa pomorskiego koordynuje Agencja Rozwoju Pomorza S.A. Zgodnie z tematem wydarzenia, uczestnicy będą m.in. zastanowić się, jak przedsiębiorstwa i organizacje mogą lepiej reagować na zmieniające się dynamicznie warunki gospodarcze, społeczne czy polityczne.
Nie radzisz sobie z rosnącymi cenami, a koszty utrzymania bardzo wzrosły? Nie możesz spłacić pożyczki czy kredytu lub potrzebujesz wsparcia w zarządzaniu budżetem domowym? W rozwiązaniu problemów może pomóc akcja, organizowana przez Gdańsk dla osób borykających się z problemami finansowymi.
Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku zyskał nowe połączenie z daleką Dominikaną na Morzu Karaibskim. W poniedziałek, 14 listopada poleciał tam samolot Boeing 787 Dreamliner, wyczarterowany od linii LOT przez biuro podróży Rainbow. Podróż trwa 10 godzin, loty mają być realizowane raz w tygodniu.
Zgodnie z zapowiedziami w poniedziałek, 14 listopada w nocy zamknięto dla ruchu ulicę 3 Maja w centrum Gdańska, w związku z budową nowego systemu odwodnienia dla tej części miasta. Rezultatem są korki samochodów, które natychmiast powstały na okolicznych ulicach. Niestety sytuacja taka może potrwać, ponieważ prace w tym miejscu są planowane aż do świąt Bożego Narodzenia.
Zapraszamy na kolejną debatę, organizowaną we współpracy z Komisją Europejską. W najbliższy poniedziałek, 21 listopada porozmawiamy o ubóstwie energetycznym, jego konsekwencjach i sposobach przeciwdziałania temu zjawisku.
Ulica 3 Maja na wysokości Urzędu Miasta Gdańska zostanie dziś w nocy zamknięta dla ruchu. Wytyczone zostaną objazdy. Zmiany nastąpią także w ruchu pieszych. To wszystko za sprawą prowadzonych prac przy budowie nowego systemu odwodnienia dla tej części miasta.
Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen kupił działki w pobliżu terenu, na którym wkrótce powstać ma elektrownia jądrowa na Pomorzu - poinformowało Radio ZET. On sam zaprzecza, by zakup był związny z planowaną budową "atomówką" i że znajdują się one w jej ścisłym otoczeniu. - Mam prawo w tym kraju kupić. Nie widzę w tym nic strasznego ani złego - powiedział.
Wiadomo już, które stacje działające pod logo Lotosu przejdą w zarząd PKN Orlenu, a które węgierskiego MOL-a. W planach płockiego koncernu jest przejęcie ośmiu punktów sprzedaży detalicznej na terenie Pomorza. Wśród nich jest obecnie zamknięta stacja przy ul. Hallera w Gdańsku, przechodząca tzw. rebranding.
Jak na Pomorzu wykorzystać alternatywne źródła energii? – to druga z trzech debat poświęconych polityce energetycznej Komisji Europejskiej w kontekście wojny w Ukrainie i konieczności uniezależnienia się od dostaw surowców z Rosji. Nasza redakcja organizuje je we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.
Już w najbliższy poniedziałek, 14 listopada rozpocznie się trzecia seria spotkań informacyjnych projektu PKM Południe. Podczas poprzednich dwóch tur spotkań mieszkańcy zgłosili szereg postulatów. Wiele z nich uwzględnili projektanci, dzięki czemu - w porównaniu do tego, co przedstawiciele PKM prezentowali w marcu tego roku – w projekcie zaszło wiele zmian.
Właściciele lokali przy Długim Pobrzeżu w Gdańsku obawiają się planowanego remontu nadwodnego deptaka. O szykowanym na połowę listopada częściowym zamknięciu ulicy dla ruchu pieszego mieli dowiedzieć się od urzędników podczas ostatniego ze spotkań konsultacyjnych. – Przebudowa – tak. Ale nie kosztem naszych działalności – mówią właściciele lokali. Miasto odpowiada, że rozmowy w sprawie sposobu przeprowadzenia robót nadal trwają.
Większe i mniejsze cząsteczki pyłu węglowego z przeładunków w gdańskim porcie unoszą się w powietrzu w okolicznych dzielnicach, takich jak Przeróbka czy Nowy Port. Mieszkańcy narzekają, a zarządca infrastruktury, w dialogu z ekspertami i mieszkańcami, próbuje wypracować sposoby na radzenie sobie z problemem. Pomóc mają czujniki, polimery z wodą i, po prostu, rośliny.