Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Czym będziemy palić tej zimy? Trzecia debata

Zapraszamy na kolejną debatę, organizowaną we współpracy z Komisją Europejską. W najbliższy poniedziałek, 21 listopada porozmawiamy o ubóstwie energetycznym, jego konsekwencjach i sposobach przeciwdziałania temu zjawisku.
piec

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Czym będziemy palić tej zimy?

Czym będziemy palić tej zimy? To temat trzeciej z cyklu ekologicznych debat poświęconych polityce energetycznej Komisji Europejskiej w kontekście wojny w Ukrainie i konieczności uniezależnienia się od dostaw surowców z Rosji, organizowanych przez portal i tygodnik „Zawsze Pomorze” we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.

Debata odbędzie się w poniedziałek, 21 listopada o godz. 12:00 w redakcji „Zawsze Pomorze” w Domu Technika NOT w Gdańsku. Spotkanie będzie transmitowane online na naszym fanpage’u.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dużo się dzieje w „zielonej” energii, choć legislacyjnie jesteśmy w lesie. Debata Zawsze Pomorze

Dyskusja poświęcona będzie m.in.:

  • przeciwdziałaniu ubóstwu energetycznemu w Zielonym Ładzie i w planie REPowerEU,
  • zagrożeniom dla środowiska, jakie niesie za sobą kryzys energetyczny,
  • zagadnieniu, jak dalece można obniżyć standardy ochrony środowiska, by zapewnić ludziom możliwość ogrzewania mieszkań w zimie,
  • perspektywom samorządowych programów wspierania wymiany „kopciuchów”,
  • sposobom pomocy osobom w ubóstwie energetycznym.

W debacie uczestniczą:

  • Izabela Zygmunt – ekspertka Komisji Europejskiej,
  • dr n. med. Aleksandra Rutkowska (GUMed) – specjalistka w zakresie szukania nowych rozwiązań w ochronie zdrowia i środowiska oraz zmniejszania czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych,
  • Alicja Piekarz – specjalistka ds. energii i klimatu Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć,
  • Piotr Borawski – zastępca prezydenta Gdańska ds przedsiębiorczości i ochrony klimatu,
  • dr hab. Krzysztof Zięba – ekonomista, profesor w Katedrze Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Do tej pory energię uznawaliśmy za dobro, które jest na każde zawołanie. Teraz trzeba nauczyć się korzystać z niej bardziej świadomie

– Inflacja, drożyzna i wizja jeszcze wyższych wydatków przyprawiają nas wszystkich o coraz większy ból głowy. Strach przed utrzymaniem się rodzin w ramach dotychczasowych budżetów domowych, firm przed bankructwem czy samorządów przed spięciem przyszłorocznych budżetów powoduje, że zaczynamy szukać oszczędności i ograniczać wydatki na wiele podstawowych produktów – podkreśla Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Zawsze Pomorze”. – Potrzeba nam wizji wyjścia z kryzysu energetycznego, sposobów na walkę z inflacją i drożyzną. Mam nadzieję, że prelegenci naszej debaty wskażą na systemowe rozwiązania i mapę drogową dla Polski – dodaje Mariusz Szmidka.

>>> Tak było podczas drugiej debaty <<<

„Zawsze Ekologia”. Cykl debat

Debaty odbywają się w formule online z udziałem dyskutantów, w tym jednego przedstawiciela Komisji Europejskiej. Przewidziany czas trwania debaty to 40-60 minut. Omówienia najciekawszych fragmentów debat są publikowanw w papierowej wersji tygodnika, a także na portalu zawszepomorze.pl.

>>> Zobacz pierwszą debatę <<<

Komisja Europejska, logo

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama