Nowoczesny system pozwalający chirurgom na precyzyjne dopasowywanie implantów w czasie operacji trafił do wejherowskiego szpitala jesienią zeszłego roku i pozwolił znacząco poprawić wyniki leczenia chorób zwyrodnienia stawów. W Wejherowie wykonano już 200 operacji z użyciem „robota”.
- Obecnie rekomendowanym leczeniem chirurgicznym zaawansowanej choroby zwyrodnieniowej stawów jest totalna aloplastyka. Jest to operacja trudna technicznie i niebezpieczna z punktu widzenia anatomii operacyjnej. Nasz system polega na wykonywaniu operacji z użyciem ramienia robotycznego, nawigowanego na podstawie badania tomografii komputerowej w czasie rzeczywistym, które pozwala chirurgowi na wykonanie cięć kostnych z niezwykłą dokładnością. W rękach wyszkolonego operatora ten sprzęt staje się narzędziem bezpiecznym i powtarzalnym – mówi ordynator oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie dr n. med. Roman Grzybowski.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kardiochirurgia w Wejherowie jedną z najlepszych w kraju!
W wejherowskim szpitalu podkreślają, że już od 10 lat dążą do doskonalenia metod leczenia operacyjnego zmian zwyrodnieniowych stawów kolanowych i biodrowych.
- Dzięki opracowanej i skutecznie wdrażanej procedurze chirurgicznej, oddział cieszy się uznaniem jako jeden z czołowych podmiotów leczniczych w kraju - dodają w Wejherowie.
Napisz komentarz
Komentarze