Każdy człowiek powinien dbać o swoje dobre samopoczucie, niezależnie od sytuacji i miejsca, w którym się znajduje. Terminologia well-being dotyczy przede wszystkim dobrostanu. Zgodnie z tą ideologią powinieneś dbać o własny rozwój, swoje potrzeby i jednocześnie wspierać innych ludzi w dążeniu do pełnej harmonii w życiu. A zatem na czym polega strategia well-beingowa i czy może przekładać się na relacje na linii pracownik-pracodawca? Sprawdź!
Klamka zapadła. Dariusz Chmielewski, Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał decyzję o objęciu ochroną konserwatorską przedwojennego Forum Sportowego, czyli dawnego Stadionu Miejskiego przy ul. Ejsmonda w Gdyni. - Zespół ten posiada wartości historyczne, artystyczne i naukowe - czytamy w decyzji. - Wartości te wymagają ochrony prawnej.
Jak najbardziej jest nasza rekomendacja, żeby kąpieliska zostały otwarte – powiedziała w piątek, 19 lipca po kolejnym spotkaniu sztabu kryzysowego Anna Obuchowska, szefowa pomorskiego sanepidu, potwierdzając, że wejście do Bałtyku w Brzeźnie, Jelitkowie i Sopocie jest już dozwolone. Przedstawiciele służb zaangażowanych w walkę z ogromnym pożarem hali w gdańskim porcie i jego skutkami na spotkaniu z dziennikarzami podsumowali wielodniową akcję gaśniczą, w której, na szczęście, tylko lekkie obrażenia odniosło kilku strażaków.
Awaria systemów informatycznych na całym świecie bardzo silnie uderzyła w płynność ruchu lotniczego, także nad Polską. Duże utrudnienia pojawiły się w Porcie Lotniczym w Gdańsku-Rębiechowie. Systemy informatyczne lotniska pracują bez usterek, awaria odbiła się przede wszystkim na pracy przewoźników. Gdańskie lotnisko apeluje do pasażerów o śledzenie sytuacji swojego zaplanowanego lotu i przybywanie do terminala z większym wyprzedzeniem, odprawy trwają bowiem znacznie dłużej. Rosną też opóźnienia lotów. Utrudnienia są również w terminalu kontenerowym Baltic Hub.
Marcin Stefański-Plichta skazany prawomocnym wyrokiem za bycie współtwórcą głośnej gdańskiej spółki Amber Gold, uznanej przez sąd za piramidę finansową, napisał list do naszej redakcji, w którym poinformował, że ubiega się o przedterminowe zwolnienie z więzienia. Mężczyzna przebywa za kratami od sierpnia 2012 roku. Obecnie odbywa wyrok 15 lat pozbawienia wolności.
Niektóre z plaż w Trójmieście wciąż są zamknięte, a na wodzie pojawiły się niepokojące plamy oleju paliwowego – to tylko część konsekwencji ogromnego pożaru hali magazynowej w gdańskim porcie. Likwidacja skutków katastrofy wymaga częściowej rozbiórki obiektu, policja powołała specjalną grupę do wyjaśnienia przyczyn pojawienia się ognia, a do oględzin służby wykorzystują specjalistyczny sprzęt – m.in. skaner 3D. W czwartek, 18 lipca po 93 godzinach działań gaśniczych udało się ugasić pożar.
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna utrzymuje pozycję lidera wśród stref ekonomicznych. W pierwszym półroczu 2024 roku wydała 36 decyzji o wsparciu, a zadeklarowane nakłady inwestycyjne przedsiębiorców przekroczyły 402 mln zł. W ramach nowych projektów powstanie 92 nowe miejsca pracy.
Port Czystej Energii w Gdańsku rozpoczął tzw. gorący rozruch, czyli uruchomiono testowe spalanie odpadów nienadających się do recyklingu. To właśnie takie paliwo będzie tu wykorzystywane dla produkcji energii elektrycznej oraz ciepła systemowego. Testy urządzeń mają potrwać około 2-3 miesięcy.
Choć działania strażaków związane z dogaszaniem niedzielnego (14 lipca) wielkiego pożaru hali magazynowej w gdańskim Nowym Porcie wciąż trwają, to – tam, gdzie jest to bezpieczne – śledczy i eksperci prowadzą już oględziny. Prokuratura wszczęła postępowanie mające wyjaśnić przyczyny katastrofy.
W wyniku największego od wielu lat pożaru, który nadal nie został ugaszony, prewencyjnie zamknięte zostały wszystkie kąpieliska w pasie nadmorskim od Portu w stronę Jelitkowa oraz wszystkie kąpieliska w Sopocie. Mieszkańcy Gdańska otrzymali też alerty RCB. Na których plażach dokładnie zabroniona jest kąpiel?
Już 27 lipca rozpocznie się 764. Jarmark Św. Dominika w Gdańsku, a wraz z nim po raz kolejny spotkamy się z podmiotami ekonomii społecznej z całego Pomorza! W tym roku będą miały nie tylko możliwość promocji swoich działalności na stoiskach ulokowanych na ul. Szerokiej oraz ul. Ołowianka, ale również po raz drugi, podczas największego wydarzenia sektora ES w regionie - Święta Pomorskiego Ekonomii Społecznej, które odbędzie się 2 sierpnia na Skwerze Heweliusza przy ul. Rajskiej w Gdańsku.
O zdrowie swoje, sąsiadów i klientów, ale też krajobraz zabytkowej okolicy gdańskiej Oruni obawia się, przeciwna budowie linii energetycznej „na słupach”, właścicielka popularnego centrum ogrodniczego witającego wjeżdżających do miasta. Interweniuje nawet u premiera, Donalda Tuska. – Wydana została już decyzja o pozwoleniu na budowę w trybie natychmiastowej wykonalności – odpowiada, odpowiedzialna za realizację inwestycji, Energa Operator, która długo wylicza argumenty przemawiające za napowietrzną instalacją.