Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

W jakie apartamenty inwestycyjne w Gdańsku warto ulokować swoje oszczędności?

Apartamenty inwestycyjne w Gdańsku to coraz częstsza forma lokowania oszczędności przez osoby nawet spoza Trójmiasta. Bliskość morza, rozwinięta infrastruktura miejska, zabytkowe Śródmieście bogate w szereg atrakcji i miejsc kulturalno-rozrywkowych przyciąga do siebie gości z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, ale również zza granicy. Na którą inwestycję warto postawić?

Autor: materiał prasowy

Apartamenty inwestycyjne – czy warto inwestować?

Jak pokazały poprzednie lata, trudno o lepsze zabezpieczenie swoich oszczędności niż inwestycja w nieruchomości. Nie dość, że mieszkania czy apartamenty inwestycyjne stabilnie utrzymują swoją wartość, to nawet ich cena diametralnie wzrosła na przestrzeni ostatniej dekady.

W zależności od serwisu i portalu analizującego ceny nieruchomości, przedstawione dane różnią się, aczkolwiek nie sposób zaprzeczyć, że w ciągu ostatnich kilku lat ceny mieszkań w Gdańsku wzrosły o kilka tysięcy złotych za metr kwadratowy. Według serwisu SonarHome,[1] średnia cena ofertowa mieszkania w Gdańsku w lipcu 2018 roku wynosiła 7 tys. zł/m2, a niecałe pięć lat później – w kwietniu 2023 roku – już 10,5 tys. zł/m2. Portal Otodom Analytics podaje zaś, że w lipcu 2019 roku przeciętna cena mieszkania w Gdańsku była na poziomie 8,1 tys. zł/m2, przy czym w kwietniu 2023 roku – aż 12,1 tys. zł/m2.[2] W jednym, jak i drugim przypadku, to niemal 50-procentowy wzrost wartości nieruchomości na przełomie zaledwie 4-5 lat!

Gdańsk Środmieście – doskonałe miejsce na inwestycję

Apartamenty inwestycyjne w Gdańsku powstają głównie na terenie Śródmieścia i w nadmorskim pasie, co sprawia, że lokatorzy mogą poczuć powiew morskiej bryzy i gwar tętniącego życiem miasta. Nic dziwnego, że to właśnie tam deweloperzy lokalizują swoje inwestycje, ponieważ gdańskie Śródmieście oferuje wszystko, czego lokator apartamentu inwestycyjnego mógłby sobie zapragnąć.

Główne Miasto, Długi Targ i fontanna Neptuna to kluczowe miejsca na kulturalno-rozrywkowej mapie Gdańska. Dziesiątki najwyższej klasy restauracji, słynne koktajlbary, oryginalne koncepty gastronomiczne, kawiarnie speciality, zabytkowe budynki, teatry, kina, muzea i Filharmonia Bałtycka to tylko niewielka część atrakcji, jakie można przeżywać i doznawać w obrębie Śródmieścia.

– Właśnie z wyżej wymienionych powodów zdecydowaliśmy się ulokować naszą inwestycję tuż nad Motławą, w centrum Gdańska. Lokatorzy Murapol Portovo nie tylko w kilka minut dotrą do fontanny Neptuna, ale również nad Zatokę Gdańską, by móc skorzystać z uroków tamtejszych plaż bądź terminalu promowego na Westerplatte, który doprowadzi ich do północnych krain Skandynawii. Aktualnie w ofercie mamy 196 lokali w ramach pierwszego etapu inwestycji. Łącznie jednak zaprojektowaliśmy w tej lokalizacji 580 nowoczesnych apartamentów inwestycyjnych od 25 m2. To niezwykle atrakcyjna inwestycja w wyśmienitej lokalizacji, zwłaszcza dla osób poszukujących bezpiecznej przystani dla swoich oszczędności – komentuje Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Apartamenty inwestycyjne Murapol Portovo zostały zaprojektowane przy ul. Mostek, tuż nad Opływem Motławy w rejonie Siennej Grobli. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajduje się piękny, zabytkowy kościół pw. Matki Bożej Bolesnej, jeden z najstarszych ogólniaków w Gdańsku, czyli liceum nr 6 oraz przystań wioślarska Akademii Wychowania Fizycznego. Nieopodal mieści się również most Siennicki łączący Śródmieście z wyspą portową, urokliwy Park Siennicki wraz z placem zabaw, a także poforteczny miejski zieleniec o powierzchni niemal 42 ha, czyli Park nad Opływem Motławy. Lokatorzy Murapol Portovo mogą dotrzeć do słynnej fontanny Neptuna podczas 20-minutowej przechadzki, a w jedynie kwadrans na Wyspę Spichrzów. Do plaży w Stogach czy na Westerplatte można stąd dojechać w około 10 min samochodem.

Warto zwrócić uwagę na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, jakie zastosowano przy projektowaniu Murapol Portovo. To przede wszystkim Home Management System wdrożony w budynkach, który umożliwia korzystać z urządzeń typu smart home w lokalach, w tym sterować temperaturą, elektrycznością, oświetleniem czy zaworami wody. Apartamenty inwestycyjne posiadają także w standardzie pakiet antysmogowy, zabezpieczający przed zanieczyszczeniami, alergenami bądź owadami z zewnątrz. Na terenie inwestycji przewidziano stację ładowania aut elektrycznych, a na dachach panele fotowoltaiczne, które pozwolą zaoszczędzić na kosztach utrzymania budynków.

Należy podkreślić też wysoką jakość wykończenia części wspólnych z trwałych gresów o delikatnym i stonowanym designie, laminowanych paneli meblowych w naturalnym, złotym odcieniu czy wysokiej jakości tynku mozaikowego. Dodatkowo w holach wejściowych zaplanowano umieszczenie dużego lustra i estetycznych skrzynek pocztowych. Równie ważnym atutem jest tradycyjna technologia budowy Murapol Portovo z pustaka ceramicznego, który charakteryzuje się wysokiej klasy wytrzymałością oraz izolacją termiczno-akustyczną.

[1] https://sonarhome.pl/ceny-mieszkan/gdansk

[2] https://analytics.otodom.pl/pl/dane-makro?statistic=macro.report.obido.flats.price.average.offer.m2


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze