Zabudowę tworzyć będą niewysokie budynki mieszkalne z halami garażowymi i windami. Każde mieszkanie posiadać będzie swój ogródek, balkon lub taras, a także ponadstandardowo wysokie przeszklenia zapewniające dopływ światła dziennego.
W pierwszym etapie inwestycji w ofercie dostępne będą mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe o zróżnicowanych metrażach od 39 do 102 m kw., zlokalizowane w 3-piętrowym budynku przy ul. Danusi.
Inwestor stawia na proekologiczne rozwiązania
W technologii twórcy projektu zastosowali szereg rozwiązań proekologicznych. Charakterystycznym elementem są w tym kontekście wizualnie skośne zielone dachy. Poza samą estetyką, dają one konkretne korzyści, chociażby lepszą termoizolację (latem ochładzają, a zimą grzeją budynek), ochronę przed hałasem z zewnątrz, a także pozytywny wpływ na mikroklimat. Budynki będą także wyposażone w panele fotowoltaiczne – gromadzona w nich energia słoneczna zasilać będzie części wspólne osiedla.
Bogata oferta usługowo-handlowa
Ważnym elementem Wiczlino Lyceum będzie bogata i zróżnicowana oferta usługowo-handlowa, ulokowana częściowo w pawilonach wzdłuż ul. Wiczlińskiej.
- Znajdzie się w tym miejscu m.in. duży lokal mieszczący centrum wspinaczkowe, które z pewnością będzie popularnym miejscem spotkań. Projekt obejmuje także niewielki biurowiec, który pojawi się w późniejszym etapie realizacji osiedla – informuje Klaudia Rosenkranz, brand manager Hossy.
Pierwsi mieszkańcy nie będą osamotnieni
Gdyńskie Chwarzno-Wiczlino co roku przoduje w trójmiejskich rankingach najlepszych dzielnic do życia, w dużej mierze dzięki przyjaznej, wysoko ocenianej przez mieszkańców społeczności sąsiedzkiej. W jednym z miejsc, wokół których skupia się życie dzielnicy, powstaje właśnie Wiczlino Lyceum.
- Mowa o terenie między ulicami Zbyszka z Bogdańca i Stanisława Filipkowskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego już osiedla Wiczlino-Ogród – podkreśla Klaudia Rosenkranz. - W najbliższym otoczeniu funkcjonują liczne sklepy, salony beauty, czy lokale gastronomiczne.
Vis-a-vis osiedla znajduje się też Zespół Szkół Ogólnokształcących ze Szkołą Podstawową nr 37 oraz XVII Liceum Ogólnokształcącym, w nawiązaniu do którego nazwano nową inwestycję. Są tutaj także boiska sportowe, a niebawem powstanie także basen. W ramach tego samego kompleksu działa Centrum Sąsiedzkie „Przystań Wiczlińska”, aktywnie podejmujące różnorodne inicjatywy.
Propozycje na aktywne spędzanie wolnego czasu
Zachowując swój miejski charakter, osiedle Wiczlino Lyceum ma zapewnić swoim mieszkańcom bliskość urokliwych lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a także miejsc umożliwiających rekreację i uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Sąsiednie osiedle Wiczlino-Ogród obejmuje duży, ogólnodostępny teren rekreacyjno-sportowy z boiskami do koszykówki i piłki nożnej, tyrolką i placem zabaw.
W pobliżu są też inne tereny spacerowe - nowy ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Potoku Wiczlińskiego, a także Gdyńskie Korzenie – miejsce integracji sąsiedzkiej pośród natury, z miejscem na ognisko i naturalnym placem zabaw.
W lasach TPK korzystać można z licznych ścieżek rowerowych i pieszych, prowadzących przez skarby przyrody, m.in. znajdujący się w okolicy Leśny Ogród Botaniczny Marszewo.
Napisz komentarz
Komentarze