Po pierwsze wracamy do naszych tradycyjnych spotkań wielkanocnych tutaj na osiedlu Suchostrzygi – mówi Mirosław Pobłocki. - W tym roku wracamy po przerwie związanej z pandemią, a po drugie: mamy takie połączone święta polsko - ukraińskie. Co prawda jest różnica tygodnia między naszymi świętami, jednak jest to okazja, żebyśmy się spotkali: tczewianie i Ukraińcy. Żeby oni też poczuli, że są wśród osób, które są im życzliwe, bo przecież to co się tam dzieje, to przechodzi ludzkie pojęcie.
Liczba uczestniczących w wydarzeniu na placu przy fontannie osób wyraźnie pokazała, że idea wspólnego spotkania była dobrym pomysłem. Najwięcej radości z udziału festynie mieli oczywiście najmłodsi, to dla nich przygotowano najwięcej radości.
Tradycyjnie podczas spotkania rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz dorośli (kluby, indywidualnie, rodzinnie).
Jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Po długich naradach wreszcie wybrano najlepsze. W najmłodszej kategorii najwyżej oceniono palmę przygotowaną przez przedszkole Pan Słonik1. Srebrny medal przypadł maluchom z przedszkola nr 2, na podium stanęli również twórcy drugiej z palm wykonanych w przedszkolu Pan Słonik2. Nagrodzono również Przedszkole Sióstr Miłosierdzia.
Wśród szkół podstawowych za najpiękniejszą tradycyjną palmę wielkanocną uznano tę wykonaną przez uczniów „siódemki”. Drugie miejsce przyznano SP1, a trzecie -SP1.
W trzeciej z kategorii najwyżej oceniono palmę, którą zrobili członkowie rodziny Armatowskich. Jury przyznało również trzy równorzędne nagrody (II miejsce) dla: Klubu Seniora+, Ewy Kocaj oraz Żanety Kudelskiej.
- Cieszę się, że oprócz tczewian tak licznie uczestniczyli w nim nasi ukraińscy goście i chociaż na chwilę mogli zapomnieć o wojnie – podsumował spotkanie prezydent Pobłocki. - Dziękuję, że serdecznie ich przyjmujecie i że w naszym mieście czują się dobrze i bezpiecznie.
Napisz komentarz
Komentarze