Lekkoatleci z Sopotu najlepsi w Toruniu

Trzy złote medali i dwa srebrne – to dorobek lekkoatletów Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego podczas halowych mistrzostw Polski w Toruniu. W klasyfikacji medalowej SKLA zajął pierwsze miejsce.
Jakub Szymański z SKLA Sopot mógł być z siebie zadowolony (Fot. SKLA Sopot/Facebook)

Dwa złote medale w toruńskiej hali wywalczyła Angelika Cichocka w biegach na 1500 i 800 metrów. Jakub Szymański wygrał finałowy bieg na 60 metrów pokonując o 0,0002 sekundy rekordzistę Polski na tym dystansie Damiana Czykiera. W biegu na 400 metrów kobiet Anna Kiełbasińska wywalczyła srebrny medal, meldując się na mecie za Justyną Świety-Ersetic, która ustanowiła na tym dystansie nowy rekord Polski w czasie 51.04 sek. Srebrny medal zdobyła też w pięcioboju Paulina Ligarska, która oprócz drugiego miejsca w Toruniu uzyskała czwarty w tym roku wynik na świecie.

W klasyfikacji medalowej sopocki klub wyprzedził AZS AWF Katowice 4 medale (2-1-1) oraz AZS UMCS Lublin 4 (2-0-2).