Akt erekcyjny podpisały Emilia Lodzińska, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju przestrzennego i mieszkalnictwa oraz Aleksandra Krzywosz, prezes Gdańskiej Infrastruktury Społecznej. Uroczystego wmurowania dokonały wspólnie z zastępcami prezydent: Moniką Chabior i Piotrem Grzelakiem, a także z radnymi miasta Gdańska: Jolantą Banach, Piotrem Gierszewskim, Piotrem Dzikiem i Łukaszem Świackim.
Cztery obiekty wielorodzinne - trzy trzykondygnacyjne i jeden pięciokondygnacyjny - w których znajdą się łącznie 43 mieszkania oraz piąty, w którym powstaną siedziby: Gdańskiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży oraz Miejskiego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności mają być planowo gotowe do końca przyszłorocznych wakacji.
Inwestycja jest realizowana na potrzeby Gdańskiej Infrastruktury Społecznej, w ramach Gdańskiego Programu Mieszkalnictwa Społecznego dla osób i rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym. W ramach inwestycji zagospodarowany zostanie także pobliski teren. Poza ogrodami deszczowymi powstaną tu place zabaw i siłownie zewnętrzne.
- Chciałabym podziękować Gdańskiej Fundacji Rozwoju Gospodarczego, której fundatorem jest InvestGda oraz firmie Mag Dystrybucja za wsparcie finansowe. Dzięki temu wsparciu wyposażone zostanie mieszkanie przeznaczone dla rodziny zastępczej - podkreśliła Emilia Lodzińska, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju przestrzennego i mieszkalnictwa.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rusza pierwszy projekt mieszkaniowy Stoczni Cesarskiej w Młodym Mieście
Warto wspomnieć, że dzięki tej inwestycji zrealizowane zostanie zadanie zapisane w miejskim dokumencie dotyczącym strategii rozwoju Gdańska do 2030 roku.
- Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej Dla Dzieci i Młodzieży będzie prowadził tutaj Centrum Zdrowia Psychicznego - taka placówka jest wskazana przez mieszkańców jako niezwykle ważna potrzeba w naszym mieście - podkreśliła Monika Chabior. - Tutaj powstanie nowoczesne, w pełni dostępne, duże centrum dla dzieci i młodzieży, dla rodzin zmagających się z dramatycznymi sytuacjami z zakresu zdrowia psychicznego - dodała.
Generalnym wykonawcą inwestycji na Siedlcach jest Ekoinbud. Jak tłumaczy Tomasz Balcerowski, prezes firmy, budynki powstaną w niecały rok. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu technologii prefabrykacji modułów bazujących na szkielecie drewnianym.
Napisz komentarz
Komentarze