– Niedaleko usytuowany jest opisywany w książce kościół i cmentarz brętowski, a dosłownie 100 m dalej w kierunku Brętowa znajduje się przepust pod nasypem kolejowym, w którym zaginął książkowy Dawidek. Dlatego miejsce to jest idealne, aby uhonorować pamiątkowym muralem zmarłego w ubiegłym roku pisarza – tłumaczył decyzję o lokalizacji malunku rzecznik PKM Tomasz Konopacki.
Paweł Huelle na muralu przystanku PKM
Dzieło studentów gdańskiej ASP, Iwo Arabskiego i Jakuba Morozowskiego przedstawia Pawła Huelle siedzącego na torach z Mostkiem Weisera w tle i odwzorowuje zdjęcie z 2014 roku. Mural powstał na ścianie wiaduktu przy przystanku PKM „Niedźwiednik”, naprzeciw innego nowego ściennego obrazu, przedstawiającego zburzony przez Niemców w 1945 roku, stojący w tym miejscu stary wiadukt kolejowy (również będący reprodukcją fotografii).
CZYTAJ TEŻ: Nie żyje poeta i pisarz Paweł Huelle
Pretekstem do odsłonięcia ściennych obrazów był piknik w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, który okolice Niedźwiednika zmienił w Miasteczko Funduszy Europejskich. Na wszystkich chętnych w 20. rocznicę akcesji Polski do Unii Europejskiej czekały bezpłatne gry terenowe, warsztaty, prezentacje nowoczesnych technologii, badania i wiele innych atrakcji.
Napisz komentarz
Komentarze