Pomorzanka Żaneta Stenka mistrzynią Europy w kickboxingu!

Siedemnastoletnia podopieczna trenera Rafała Karcza z klubu KTS-K GOSRiT Luzino wywalczyła tytuł mistrzyni Europy w kickboxingu juniorek w wadze powyżej 70 kg w formule kick-light.
Żaneta Stenka
Żaneta Stenka podczas mistrzostw Europy w Stambule

Autor: Materiały prasowe

Europejskie mistrzostwa kickboxingu. Pomorzanka mistrzynią Europy!

Reprezentantka Polski dołożyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Europy w formule light contact. Łącznie podczas mistrzostw Europy w Stambule Żaneta Stenka, bo o niej mowa, stoczyła pięć walk, z których cztery zakończyła zwycięstwem.

Aktualna wicemistrzyni świata w formule light contact (Włochy 2022) była rozstawiona z numerem 1., zaś w formule kick-light z tym numerem rozstawiona była inna Polka, Wiktoria Ziober, z którą Żaneta Stenka wygrywała już wcześniej, np. podczas tegorocznych mistrzostw Polski w Jarosławiu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dziesięć kick-boxerskich medali dla Luzina i Wejherowa

W europejskich mistrzostwach kickboxingu wzięła także udział debiutująca na międzynarodowych matach, również podopieczna trenera Rafała Karcza, wspierana przez gminę Wejherowo Julia Drewa. W walce 1/8 finału wygrała z Turczynką Fatmą Colak, zaś w ćwierćfinale uległa późniejszej triumfatorce europejskiego czempionatu, jak również aktualnej mistrzyni świata Summer Harvey z Wielkiej Brytanii. Julia startowała w kategorii powyżej 65 kg kadetek starszych formuły pointfighting.

Julia Drewa wystąpiła również w turnieju drużynowym, w którym razem z Niną Śmigielską, Klaudią Siwczyńską i Polą Stołowską wywalczyły tytuł wicemistrzyń Europy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Drugi medal mistrzostw Europy Anny Kiełbasińskiej!

Warto podkreślić wspaniały wynik reprezentacji Polski dzieci, kadetów młodszych, starszych i juniorów. Łącznie polska reprezentacja wywalczyła na mistrzostwach Europy aż 87 krążków (29-23-35) i zajęła 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepsi byli Brytyjczycy – 97 (48-27-22).

W mistrzostwach Europy w kickboxingu startowało blisko 2000 zawodników z 38 krajów Starego Kontynentu.