Zabytkowe budynki po Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Partyzantów oraz bursy szkolnej w Słupsku doczekają się modernizacji i rozbudowy. Zaadaptowane zostaną na usługi społeczne dla mieszkańców miasta. Właśnie zaprezentowano ich koncepcje architektoniczno-budowlane.
Konkurs „Mój znajomy przedsiębiorca” został zainicjowany przez Forum ds. Kultury przy Pracodawcach Pomorza. Jest realizowany wspólnie z Fundacją Wspólnota Gdańska, a skierowany do dzieci z klas 1-5 pomorskich szkół podstawowych.
Nawet o 50 procent mogą od czerwca wzrosnąć ceny przejazdów taksówkami na aplikację. Powodem podwyżki jest zmiana przepisów, która wyeliminuje z rynku kierowców nieposiadających polskiego prawa jazdy. Szacuje się, że to ok. 10 proc. osób prowadzących auta takich firm jak Uber czy Bolt.
Upłynęło już 50 lat od powstania lotniska w Gdańsku-Rębiechowie oraz 30 lat od zawiązania spółki Port Lotniczy. Była to znakomita okazja do uroczystej gali, która w piątek, 5 kwietnia odbyła się w salach AmberExpo. W trakcie spotkania okolicznościowymi statuetkami oraz certyfikatami uhonorowano osoby szczególnie zasłużone dla gdańskiego lotniska.
Na pozór lokalny problem - brak apteki w jednym z gdańskich osiedli - ma drugie, a może i trzecie dno. Okręgowa Izba Aptekarska zablokowała powstanie apteki przy ul. Góralskiej w Gdańsku, która miałaby działać na zasadzie współpracy franczyzowej z dużą zagraniczną siecią apteczną. Rzecznik GOIA mówi podejrzeniu złamania prawa farmaceutycznego i wskazuje na kolejne wyroki sądów, potwierdzające racje aptekarzy.
Moda dynamicznie ewoluuje, a bluzy zajmują wyjątkowe miejsce w garderobie każdego, niezależnie od płci. Dzięki swojej wszechstronności, bluzy męskie i damskie stały się nieodłącznym elementem codziennego ubioru, oferując nie tylko komfort i ciepło, ale również możliwość wyrażenia własnego stylu. Ale jak różnią się trendy i preferencje w bluzach dla kobiet i mężczyzn? Przyjrzyjmy się bliżej, aby lepiej zrozumieć, jak wybrać idealną bluzę dopasowaną do indywidualnych potrzeb.
Sytuacja wyglądała groźnie. W środę, 3 kwietnia inspektorzy operacyjni Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni odebrali zgłoszenie od Polish Rescue Radio o jachcie Maui, który w rejonie Rozewia sztrandował, czyli celowo osiadł na mieliźnie. Dwie osoby z załogi znalazły się w zimnej wodzie.
U zbiegu ul. Kościuszki i Legionów w Gdańsku, w miejscu planowanej budowy basenu, rozebrano nieużywane pawilony oraz przeprowadzono prace saperskie. To kolejny etap przygotowań do inwestycji przy SP 49. Tuż przed wyborami Urząd Miejski w Gdańsku zaprezentował wizualizacje przyszłego obiektu sportowo-rekreacyjnego.
Nie połowa, a 70 procent środków na realizację linii PKM Południe może pochodzić ze środków Unii Europejskiej. To ważne, bo całościowy koszt realizacji złożonej z 6 przystanków inwestycji, z której korzystać może około 50 tysięcy pasażerów na dobę, czyli 2 miliardy złotych, jest niemal dwukrotnie wyższy niż budowa pierwszej PKM-ki.
Nowoczesna pogłębiarka Ursa, budowana w Finlandii dla Urzędu Morskiego w Gdyni, ma przypłynąć do Polski w maju. Będzie operować na drodze wodnej z Mierzei Wiślanej do portu w Elblągu. Załoga statku zajmie się bieżącym utrzymaniu toru wodnego w odpowiedniej głębokości, może być też wykorzystywana do prac hydrotechnicznych w portach na Zalewie Wiślanym.
Polska, ze względów bezpieczeństwa, zamierza wpisać na listę obiektów infrastruktury krytycznej część portu w Gdyni, a dokładniej nabrzeże dzierżawione pod działalność terminalu kontenerowego przez spółkę z chińskim kapitałem, należącą do grupy Hutchison Ports. Powód? Spółka ta zarejestrowana jest w Honkgongu, a NATO postrzega Chiny jako wyzwanie dla bezpieczeństwa. Dlatego Polska chce mieć wpływa na to, co dzieje się w terminalu. O sprawie poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”.
Dokładnie 40 lat temu, w 1984 roku, w japońskim mieście Imari otwarto kopię... kolejowego dworca głównego w Gdańsku. I wbrew pozorom wcale nie zatrzymują się tam pociągi. Co więcej, nie ma tam nawet torów. Dlaczego? Bo to prywatny biznes japońskiego przedsiębiorcy, który na podstawie gdańskiego dworca zbudował sobie pałac ślubów.