Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sara James i Igor Herbut z festiwalem Jabłonki Swawole wystąpią w Gniewie

Gniew został laureatem konkursu w ramach festiwalu Jabłonki Swawole. To właśnie w tym miasteczku odbędzie ostatnia z imprez festiwalowych. Festiwalowe atrakcje już 30 września. W ciągu tygodnia w Gniewie pojawi ekipa festiwalowa, która wybierze miejsce dla kilkutysięcznej publiczności. Wystąpią Sara James i Igor Herbut.
Sara James i Igor Herbut z festiwalem Jabłonki Swawole wystąpią w Gniewie

Autor: UMiG Gniew

Zgłoszenia Gniewu, jako lokalizacji dla festiwalu Jabłonki Swawole dokonał samorząd.

- Przygotowaliśmy wniosek i zarejestrowaliśmy go za pośrednictwem strony internetowej www.jablonkujemy.pl – mówi Maciej Czarnecki, burmistrz Gniewu. - Bardzo się cieszę, że twórcy festiwalu wybrali nasz wniosek. Będziemy sadzić jabłonki, będziemy śpiewać i grać – dodał zadowolony.

Najwyraźniej forma zgłoszenia gniewskiego samorządu przypadła do gustu oceniającym nadesłanym wnioski. Na festiwalowym profilu na facebooku pojawiła informacja o wyborze lokalizacji ostatniego z koncertów:

"Dziękujemy za cierpliwość i pasję, drodzy przyjaciele Jabłonki! Mamy ogromną radość ogłosić, że zwycięzcą konkursu jabłonkujemy.pl jest Gniew!Już teraz z niecierpliwością zapowiadamy, że to w magicznym Gniewie zorganizujemy nasz ostatni w tym roku Festiwal Jabłonki! Nie możemy się doczekać, aby spotkać Was w tym urokliwym miejscu razem z Sarą James i Igorem Herbutem. Razem będziemy sadzić jabłonie, bawić się, koncertować i swawolić cały dzień! Przygotujcie się na niezapomnianą dawkę jabłkowej radości!"

Przyjrzyjmy się zatem, czym urzekli konkursowe jury gniewianie.

Oczywiście zaproszono organizatorów do pięknego i urokliwego miasta Gniew. Jak zauważyli wnioskodawcy, w kraju jest niezliczona ilość uroczych miasteczek, które warto odwiedzić, ale Gniew jest jedyny, wyjątkowy. Podkreślono, że to właśnie w Gniewie odbywają się wspaniałe widowiska historyczne i sportowe, jakich próżno szukać gdzie indziej. Imprezy te ściągają turystów z całej Polski, którzy poprzez uczestnictwo w wydarzeniach, a także obcowanie z historią średniowiecznego miasta mają okazję przeżyć prawdziwą podróż w przeszłość.

- Gniew stanowi idealne miejsce na weekendowy wypad lub dłuższe wakacje – uważa burmistrz. - Położony malowniczo, czaruje lokalizacją. Można w nim zwiedzić zabytkowe budowle a zarazem podziwiać piękno przyrody. Skwer, który chcemy upiększyć obsadzając jabłonkami to malowniczo położona skarpa Wiślana. Osobliwość tego miejsca to sąsiedztwo Zamku Krzyżackiego – jednego z najpiękniejszych zamków w Polsce, a zarazem przepiękny widok na dolinę Wisły.

Samorząd Gniewu podkreśla, że to miejsce oczarowuje piękną historyczną architekturą, jak i robiącą wrażenie przyrodą. To w Gniewie można poczuć wyjątkowy klimat.

 

- Jest to miejsce z ogromnym potencjałem, z którego korzystają mieszkańcy i odwiedzający – podkreśla Maciej Czarnecki. - Powstała tu otwarta przestrzeń kultury pod nazwą Stacja Mikrostyk. http://stacja.mikrostyk.pl/https://www.facebook.com/stacjamikrostyk/

Burmistrz dodaje, że właśnie Stacja Mikrostyk zaproponowała ofertę kulturalną, w pięknym otoczeniu, która stworzyła przestrzeń publiczną do integrowania się gniewian oraz gości z zewnątrz.

- Stacja pomaga zrealizować wydarzenie, koncerty czy warsztaty z chęcią udostępniając przestrzeń na cele organizacji wydarzeń, warsztaty muzyczne, naukę gry na instrumentach, zajęcia dla dzieci, projekty z zakresu kultury oraz ekologii – dodaje burmistrz.

A jak wniosek nawiązuje do tytułowych jabłonek? Otóż szpalerem drzew posadzonych wzdłuż ogrodzenia, gniewianie chcieliby przysłonić sąsiadujący zakład Mikrostyk, co ma wzbogacić i upiększyć to miejsce.

- Ogólnie rzecz ujmując, chcemy wspólnie podnieść atrakcyjność naszego miasta i wykorzystywać jego wielki potencjał – wyjaśnia Maciej Czarnecki. - Wspólnie dążymy do tego, aby Gniew stał się jednym z najpiękniejszych miast Polski.

Patronem honorowym akcji sadzenia jabłonek jest Rada Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama