Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Starogard Gdański z dużym dofinansowaniem na budowę sieci kanalizacyjnej

Ponad 150 nieruchomości, czyli około 18 tys. osób ze Starogardu Gdańskiego, zostanie podłączonych do sieci kanalizacyjnej. Miasto otrzymało duże dofinansowanie z unijnych środków na rozbudowę infrastruktury. Z Pomorza, w ramach programu NFOŚiGW, pieniądze otrzyma również Sztum. Miasto Starogard Gdański właśnie ogłosiło przetarg na wykonawcę pierwszego etapu prac.
Kanalizacja, sieć kanalizacyjna
Starogard Gdański rozbuduje swoją sieć kanalizacji. Miasto otrzymało kilkumilionowe dofinansowanie ze środków unijnych

Autor: Urząd Miejski w Starogardzie Gdańskim

Sieć kanalizacyjna dotrze do ponad 18 tys. osób

NFOŚiGW przeznaczy ponad 1,1 mld zł na 24 projekty w ramach unijnego programu. Zostanie wybudowanych i zmodernizowanych 163 km sieci kanalizacyjnej i 16 oczyszczalni ścieków. Inwestycje pozwolą na podłączenie ponad 18 tys. osób do zbiorczej kanalizacji sanitarnej i systemu oczyszczania ścieków.

Reklama

– Na modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w kraju w perspektywie 2021-2027 przeznaczamy z programu FEnIKS ok 4,5 miliarda złotych - powiedział Robert Gajda, zastępca prezesa NFOŚiGW. - Zainteresowanie programem potwierdza potrzeby inwestycyjne miast w tym zakresie. Oczekiwanym efektem inwestycji jest pozytywny wpływ na środowisko i poprawa jakości usług oferowanych mieszkańcom.

CZYTAJ TEŻ: W Starogardzie Gdańskim będzie rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Starogard Gdański znalazł się wśród 24 beneficjentów pierwszego naboru unijnego programu FEnIKS.

- Miasto otrzymało ponad 5 mln zł dofinansowania na budowę sieci kanalizacyjnej w rejonie ul. Kraziewicza, Milewskiego, Schulza, Falkowskiego, Rolnej i Rebelki oraz w ulicach: Gusowskiego, Selmanowicza „Zagończyka”, Sosabowskiego i Żołnierzy Wyklętych – mówi Magdalena Dalecka, rzeczniczka starogardzkiego magistratu

Całkowity koszt inwestycji wynosie prawie 8,9 milionów złotycch

Pozyskane wsparcie razem z wkładem własnym miasta pozwoli wybudować prawie 6 km kanalizacji i dwie przepompownie ścieków, co pozwoli podłączyć do sieci ok. 150 nieruchomości.

- Porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej i poprawa dostępu mieszkańców do usług kanalizacyjnych to jedno ze strategicznych celów rozwojowych miasta - podkreśla Tadeusz Błędzki, zastępca prezydenta ds. techniczno-inwestycyjnych. - W poniedziałek 17 lutego ogłosiliśmy przetarg na wykonawcę pierwszego etapu tej inwestycji – budowę sieci kanalizacji sanitarnej, grawitacyjnej i tłocznej z przepompowniami ścieków w rejonie ul. Kraziewicza, Milewskiego, Schulza, Falkowskiego, Rolnej, Rebelki. 

Reklama
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Ziaja włosy rosinna pielęgnacja