Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gdańsk: Zasadzili tysiąc dębów. Za łopaty chwycili mieszkańcy i urzędnicy

W stolicy Pomorza w sobotę, 29 marca odbyło się wielkie sadzenie drzew. Podczas akcji „Wiosna w Gdańsku” mieszkańcy posadzili tysiąc dębów. Wydarzenie miało miejsce pomiędzy parkingiem przy molo w Brzeźnie a ul. Czarny Dwór.
akcja „Wiosna w Gdańsku”, 2025
„Wiosna w Gdańsku” była akcją, która wpisała się w założenia Gdańskiej Karty dla Drzew

Autor: Dominik Paszliński | www.gdansk.pl

Oczywiście podczas takiej akcji nie mogło zabraknąć wszystkich najważniejszych osób z gdańskiego magistratu. Za łopaty chwycili Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Piotr Kryszewski, dyrektor zarządzający ds. Zielonego Gdańska, Barbara Tusk, zastępczyni dyrektora GZDiZ ds. przestrzeni publicznej i dr Sebastian Klisz, nadleśniczy Nadleśnictwa Gdańsk.

Reklama

„Wiosna w Gdańsku”. Mieszkańcy posadzili tysiąc dębów

To nie tylko inwestycja w estetykę miasta, ale przede wszystkim w jego klimat, bioróżnorodność i lepszą jakość powietrza. Każde drzewo, które sadzimy, to krok w stronę zdrowszego i bardziej przyjaznego Gdańska. Nie zwalniamy tempa – przed nami kolejne zielone inicjatywy, które wspólnie będziemy realizować dla dobra nas wszystkich.

Aleksandra Dulkiewicz / prezydent Gdańska

„Wiosna w Gdańsku” była akcją, która wpisała się w założenia Gdańskiej Karty dla Drzew. To dokument, który określa standardy ochrony, pielęgnacji i zarządzania drzewostanem w mieście.

– Dzięki tej karcie podchodzimy do zieleni w sposób kompleksowy i długofalowy. Naszym celem jest nie tylko sadzenie nowych drzew, ale także troska o te, które już rosną, aby mogły służyć kolejnym pokoleniom mieszkańców – wyjaśnił Piotr Kryszewski.

akcja „Wiosna w Gdańsku”, 2025
Akcja „Wiosna w Gdańsku” (fot. Dominik Paszliński | www.gdansk.pl)

Jak się okazało, sadzenie drzew to nie jest takie hop-siup. Wszystkich instruował dr Sebastian Kalisz. Kluczem do sukcesu było gęste sadzenie. Dzięki temu można zróżnicować ekosystemy, gatunki flory i fauny, zaś w późniejszym czasie wyselekcjonować dorodne, przyszłościowe i cenne przyrodniczo egzemplarze drzew.

Reklama
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama