Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Ogromny kontenerowiec w Porcie Gdynia! MSC Adya ma ponad 360 m długości

Imponujący rozmiarami kontenerowiec MSC Adya zawinął do Portu Gdynia i zacumował przy Nabrzeżu Helskim w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym. Statek obsługujący serwis kontenerowy między Europą a Dalekim Wschodem ma wyjść z Gdyni w czwartek, 25 lipca około godziny 20 i udać się do Antwerpii. Szykuje się gratka dla shipspotterów.
MSC Adya, Port Gdynia 2024
MSC Adya zacumował w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

MSC Adya to nowiutki statek, został oddany do służby w tym roku. Pływa pod banderą portugalską. Jednostka jest ogromna, jej długość wynosi 364 m, szerokość 51 m, tonaż DWT 163 443, natomiast liczony w jednostkach rejestrowych – 152 188.

MSC Adya, Port Gdynia 2024

Nowiutki kontenerowiec MSC Adya w Porcie Gdynia

Do Polski MSC Adya przybył z belgijskiego portu w Antwerpii. Po wyładunku przywiezionych kontenerów w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym zabierze inne w drogę powrotną. Z Gdyni wypłynie ponownie do Antwerpii, to wszystko w ramach serwisu kontenerowego Swan.

Ten ogromny statek mógł wejść do Portu Gdynia i bezpiecznie manewrować na jego wodach wewnętrznych dzięki realizowanym systematycznie inwestycjom poprawiającym warunki nawigacyjne w porcie. Możliwe jest zawijanie coraz dłuższych jednostek, które są w stanie obrócić się i bezpiecznie zacumować.

MSC Adya wypłynie z Portu Gdynia w czwartek, 25 lipca około godz. 20. Będzie go świetnie widać z Ostrogi Pilotowej.

MSC. Drugi największy armator na świecie

MSC, armator MSC Adya to część Cargo Division, koncernu żeglugowego MSC Group. Jest drugim co do wielkości, po firmie Maersk, armatorem na świecie, pod względem pojemności kontenerów, jakie mogą być przewiezione na jego statkach. Firma powstała w roku 1970, pozostaje pod kontrolą rodziny Aponte, siedzibę ma w Genewie. Główny port dla tego armatora to belgijska Antwerpia.

MSC dysponuje flotą ponad 500 statków, rocznie przewozi ponad 20 milionów TEU, zatrudnia ponad 70 tysięcy osób. Posiada nawet własne terminale kontenerowe, m.in. w: Afryce, Australii, Brazylii, Chinach, Europie, na Bliskim Wschodzie i w USA.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama