Dzień bez długów w Gdańsku już 17 listopada
Od siedmiu lat gdański samorząd realizuje Program Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych. Cele są trzy. Po pierwsze – by edukować, po drugie – by zapobiegać kłopotom, po trzecie – by pomóc w wyjściu z trudnej sytuacji.
PRZECZYTAJ TEŻ: Weź bilet i skasuj długi
Monika Chabior, zastępczyni prezydenta Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania mówiła, że od kilkunastu miesięcy ceny towarów, usług i energii wciąż rosną. W związku z tym, wiele mieszkanek i mieszkańców Gdańska doświadcza problemów wynikających z niespłaconych zobowiązań. Towarzyszą temu nieustanny stres, napięcie i lęk. Dlatego, z myślą o takich osobach, które nie są w stanie samodzielnie przezwyciężyć kłopotów finansowych, których stabilizacja życiowa została zachwiana, ale też po to, żeby uczyć, jak uniknąć kłopotów finansowych, powstał Program Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych.
– Tylko w ostatnich 5 latach przekazaliśmy na ten cel ponad milion złotych. Pomagamy wielu tysiącom ludzi, którzy dzięki pomocy psychologów, prawników, doradców mogą rozwiązać problem, jakim jest niekontrolowane zadłużenie – poinformowała.
PRZECZYTAJ TEŻ: Kasjerka anulowała paragony i kradła pieniądze
Dzień bez długów w Gdańsku. Bezpłatny tramwaj z pomocą i konsultacje specjalistów
Dlatego 17 listopada po raz dziewiąty zostanie zorganizowany Dzień bez długów. Tego dnia po Gdańsku w godz. 10.00-13.00 na trasie Strzyża-Siedlce będzie kursował specjalny tramwaj, w którym specjaliści udzielą porad osobom borykającym się z problemami finansowymi. Zarówno przejazd tramwajem, jak i udzielane w nim porady specjalistów (prawników, psychologów) będą bezpłatne.
PRZECZYTAJ TEŻ: Na „inwestycjach” w kryptowaluty stracił przez oszustów 65 tys. zł
Również 17 listopada w godz. 9.00-14.00 będzie można przyjść do Gdańskiego Centrum Świadczeń, które znajduje się przy ul. Kartuskiej 32/34. Tam dyżurować będą przedstawicielki i przedstawiciele:
- Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych,
- Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie,
- Gdańskich Nieruchomości
- i Gdańskiego Centrum Świadczeń.
Dzień bez długów w Gdańsku. Ruszyła ankieta
Aby lepiej poznać potrzeby mieszkańców w tej materii, na stronie gdansk.pl ruszyła ankieta, w której można wyrazić swoją opinię, co nadal jest potrzebne, a co w programie dotychczas się sprawdziło. Zawarte w niej pytania dotyczą m.in. oceny własnej sytuacji materialnej i poczucia bezpieczeństwa, ale także działalności gdańskiego Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych oraz pomocy, jaką można otrzymać w mieście. Formularz będzie dostępny do 3 grudnia.
Wyniki ankiet będą wykorzystane do opracowania raportu na potrzeby doskonalenia programu w kolejnych latach.
Dzień bez długów w Gdańsku. To warto wiedzieć
W ramach Gdańskiego Programu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, wydawane są także cyklicznie publikacje z serii „Pocieszek”, obejmującej treści edukacyjne, informacyjne, a także porady, wskazówki i wzory pism, pomocne w różnego rodzaju trudnych sytuacjach życiowych.
Na stronie Wydziału Rozwoju Społecznego można znaleźć publikacje dotyczące m.in. zadłużeń czynszowych, spadków, długów konsumpcyjnych czy zarządzania budżetem domowym. Dostępny jest także poradnik dla młodzieży o bezpieczeństwie ekonomicznym.
PRZECZYTAJ TEŻ: Straciła 100 tysięcy złotych, bo oszukano ją na „synową”
Bezpłatne porady prawne, psychologiczne, a także doradztwo zawodowe i finansowe można uzyskać, korzystając z pomocy Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, które znajduje się w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 8. Tam też można odebrać drukowane poradniki z serii „Pocieszek”.
Napisz komentarz
Komentarze