Podczas urodzinowej gali fundacji, 18 listopada, poznaliśmy rezultaty III edycji flagowego programu fundacji - „Sprawny staż”. Program skierowany jest do studentów i absolwentów z niepełnosprawnościami z całej Polski. Płatne staże oferują im duże i cenione przedsiębiorstwa, którym bliska jest kultura organizacji włączającej, gdzie równość i różnorodność są wartościami wyznaczającymi kierunek biznesowego rozwoju.
W porównaniu do I odsłony programu - liczba tych firm wzrosła trzykrotnie, ale największy wzrost, bo aż o 450 proc., nastąpił wśród osób aplikujących.
- A im więcej kandydatów, tym więcej osób możemy zarekomendować do firm, firmy zaś mogą zorganizować więcej staży – mówiła Agnieszka Zborowska z Fundacji Integralia. - Na tym polega moc oddziaływania tego programu. Z jednej strony umożliwiamy dobry start zawodowy osobom z niepełnosprawnościami, studentom i absolwentom do 30 roku życia, z drugiej - otwieramy świat biznesu i uczymy, jak współpracować w różnorodnym zespole. Integralia niezmiennie zajmuje się w tym programie rekrutacją stażystów, szkoleniem pracowników w firmach, wsparciem obu stron na wszystkich etapach realizacji projektu.
CZYTAJ TEŻ: Koniec pewnej ery. Po 31 latach Piotr Śliwicki odchodzi z funkcji prezesa Ergo Hestii
Idea narodziła się w 2016 roku, kiedy to Integralia dołączyła do letnich staży organizowanych w ERGO Hestii.
Z roku na rok stażystów przybywało, a i coraz więcej menedżerów chciało ich przyjąć. Początkowo na próbę, czasem na pół roku. Wielu z nich było wśród gości urodzinowej gali.
W tym roku w programie wzięli udział: Accenture, Bayer, Credit Agricole, Deloitte, ERGO Hestia, IKEA, mBank, Orlen, Procter & Gamble, Rossmann, Siemens Healthineers oraz State Street. Podczas uroczystości partnerzy zostali wyróżnieni certyfikatem „Inkluzywnego partnerstwa”. Zarząd Fundacji Integralia docenił pracodawców za otwartość i włączanie osób z niepełnosprawnościami w swoje struktury.
W tym roku staż odbyło 29 młodych, ambitnych studentów oraz absolwentów posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Zostali oni wyłonieni w co najmniej dwóch etapach rekrutacji spośród 165 kandydatów i kandydatek. Uczestnicy programu zdobyli cenne doświadczenie zawodowe w takich obszarach jak analiza danych, administracja, HR, prawo, ekonomia, logistyka czy chemia.
- Program „Sprawny staż” to nie hasło, ale przykład konkretnego działania, które niesie za sobą szereg wartości. Oddziałuje na postawy, miejsca pracy oraz karierę studentów i absolwentów – powiedziała Dagmara Senda, prezeska Fundacji Integralia.
Napisz komentarz
Komentarze