W Krzywym Domku w Sopocie jesienią 2024 r. ruszą prace związane z adaptacją części obiektu na pierwszy w mieście food hall. W planach jest siedem punktów gastronomicznych, oprócz tego dwa bary oraz strefa eventowa. Otwarcie zaplanowano na majówkę przyszłego roku.
- Jesteśmy jako Gdańsk czarnym punktem, jeśli chodzi o zachorowalność na nowotwory, a w szczególności na nadczynność tarczycy. Z czegoś to się bierze – grzmieli we wtorek pod gdańskim magistratem przedstawiciele stowarzyszenia Gdańsk Tworzą Mieszkańcy, będącego częścią szerokiej, opozycyjnej koalicji Komitet Wspólna Droga. Wskazywali tym samym na działającą na Westerplatte od 30 lat spółkę Port Service. Do działaczy wyszli przedstawiciele władz miasta, którzy przekonują, że podobnie jak oni, dążą do zamknięcia spalarni odpadów. Decyzję podjąć ma wojewoda, a w tle odszkodowanie nieoszacowanych jak dotąd rozmiarów.
Około 900 uczniów bierze udział w programie edukacyjnym „Energia wiatru – energia wolności” organizowanym przez Urząd Miasta w Rumi
W kwietniu 2024 roku pięć rodzin zamieszka w nowo wyremontowanych mieszkaniach przy ul. Grunwaldzkiej i Kościuszki w Starogardzie Gdańskim. Inwestycja kosztuje niecałe 750 tys. zł. 85 procent tej sumy dofinansuje Bank Gospodarstwa Krajowego z Funduszu Dopłat.
Dwa lata więzienia w zawieszeniu na 4 lata oraz 80 tysięcy złotych nawiązki do zapłaty – na taki wyrok skazany został w poniedziałek, 19 lutegobyły prezes gdańskiej spółki Port Service. Orzeczenie nie jest prawomocne. Zapadło ponad dekadę po objętych oskarżeniem czynach Krzysztofa Pusza (i dwóch innych, również skazanych w sprawie, mężczyzn) i dotyczyło niewłaściwego składowania oraz utylizacji niebezpiecznych odpadów. - Oczywiście będziemy apelować – zapowiada obrońca.
Każdego roku tworzone są liczne ranking dotyczące tego, jak żyje się w poszczególnych częściach Polski czy nawet konkretnych miastach europejskich. Coraz częściej w tego rodzaju zestawieniach pojawia się Gdańsk. Co ciekawe, na tle innych miast wypada całkiem nieźle, a niekiedy nawet świetnie. Czy zatem Gdańsk to jedno z najlepszych miejsc do życia i to nie tylko w skali naszego kraju?
Wojewoda Beata Rutkiewicz wydała pozwolenia na budowę części morskiej projektu farmy wiatrowej Baltica 2, realizowanej wspólnie przez PGE i Ørsted. Dotyczą one budowy turbin wiatrowych i morskich stacji transformatorowych. To ostatnie pozwolenia niezbędne do rozpoczęcia budowy.
Przez kilka najbliższych tygodni kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu na węźle Gdańsk Południe, Węźle Dąbrowa oraz Trasie Chwaszczyńskiej, a także na Zachodniej Obwodnicy Trójmiasta.
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach projektu „Realizacja terminalu FSRU z gazociągiem podmorskim w obrębie akwenu Portu w Gdańsku”. Posiada ona rygor natychmiastowej wykonalności. Dzięki temu Gaz-System może przystąpić do kolejnych działań, niezbędnych dla przeprowadzenia tej inwestycji.
Wielkimi krokami zbliża się remont elewacji najdłuższego budynku mieszkalnego w Polsce. Falowiec z ul. Obrońców Wybrzeża w Gdańsku będzie modernizowany segmentami przez kilka lat i docelowo mieć jasny kolor – podobnie jak budynki przy ul. Kołobrzeskiej i al. Rzeczypospolitej, wyremontowane przez spółdzielnię w minionych latach. W tym roku rozpoczną się prace przygotowawcze.
„Niezbędnym” wiceszefowa płockiej prokuratury prowadzącej postępowanie wchłonięcia Lotosu przez Orlen nazywa stworzenie zespołu złożonego z przedstawicieli służb specjalnych i śledczych.