Do grona miejsc, w których testowan są pojazdy autonomiczne, dołączyło gdańskie lotnisko. Wcześniej, również w ramach pilotażu, takie pojazdy pojawiły się na terenie Gdańskie Ogrodu Zoologicznego i Cmentarza Łostowickiego w Gdańsku.
Londyn, Oslo, Sztokholm, Amsterdam, Warszawa i Kopenhaga to miejsca najczęściej wybierane przez pasażerów gdańskiego lotniska. Po pandemii najwyraźniej wrócili do podróżowania samolotami. Port Lotniczy Gdańsk tylko w pierwszym kwartale 2022 roku odwiedziło prawie 630 tys. pasażerów.
Osiedle mieszkaniowe z budynkami nieprzekraczającymi 30 metrów i funkcjami handlowo-usługowymi powstanie na tzw. Polskim Haku w Gdańsku (cypel przy ujściu Motławy do Martwej Wisły). Wybuduje je Grupa Capital Park, która zawarła finalną umowę zakupu dwóch działek o powierzchni 1,3 hektara. Prace mają rozpocząć się w 2024 roku. Autorem zwycięskiej koncepcji na zagospodarowanie tego terenu jest pracownia JEMS Architekci.
Rekordową ilość 206 645 TEU (20-stopowych jednostek ekwiwalentnych) przeładował w marcu 2022 r. DCT Gdańsk (DCT), największy terminal kontenerowy na Morzu Bałtyckim. To wzrost o ponad 9 procent w porównaniu z poprzednim rekordem terminalu ze stycznia 2020 roku.
856 mln zł chce przeznaczyć rząd na budowę falochronu osłonowego w Porcie Gdańsk. Finansowanie zapisane jest w projekcie uchwały Rady Ministrów w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą „Budowa falochronu osłonowego w Porcie Gdańsk”. Planowany termin przyjęcia projektu to II kwartał 2022 roku. Inwestycja związana jest z planowaną w przyszłości budową terminalu LNG w porcie zewnętrznym w Gdańsku.
Lewica chce zamrożenia stawki WIBOR. W ten sposób można ulżyć kredytobiorcom – tłumaczy.
Firma z Tczewa - Apator Metrix zawarła umowę z Landis+Gyr na dostawę inteligentnych gazomierzy w ramach masowego wdrożenia inteligentnych liczników w Belgii. To największe realizowane w Europie wdrożenie kompleksowego rozwiązania multi-energetycznego. Tczewska firma dostarczy milion gazomierzy iSMART2. Ich łączna wartość wyniesie około 65 mln euro.
Nie dla podwyżek cen biletów – mówią gdańskie środowiska lewicowe. Działacze i aktywiści przymierzają się do uruchomienia obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej, której celem jest zatrzymanie wejścia w życie nowych taryf w publicznym transporcie zbiorowym. Zgodnie z uchwałą Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, od czerwca 2022 roku podwyżki obejmą usługi realizowane przez ZTM Gdańsk, ZKM Gdynia oraz MZK Wejherowo.
20 mln zł na prace przygotowawcze do budowy Drogi Czerwonej przekazał Centralny Port Komunikacyjny. Wręczenie czeku odpowiedzialnej za ich wykonanie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odbyło się w poniedziałek, 11 kwietnia w terminalu GCT w Porcie Gdynia. Droga Czerwona ma połączyć gdyński port z siecią dróg krajowych.
W Tczewie w poniedziałek, 11 kwietnia oraz we wtorek, 12 kwietnia pasażerowie mogą skorzystać z jazdy autobusem z napędem elektrycznym. Pojazd marki Man Lion's City E w tym czasie jeździ po różnych trasach i... nie trzeba kasować biletów. Tego autobusu nie da się pomylić z żadnym innym. Wyróżnia się wizualnie i komfortem jazdy.
Hamburg w Porcie Gdańsk. Pływający bod bahamską banderą statek pasażerski w niedzielę, 10 kwietnia w samo południe zainaugurował sezon wycieczkowców w Gdańsku. Jednostkę można było zobaczyć przy Terminalu Promowym Westerplatte. Nie była dostępna dla zwiedzających.
Dla tych zapracowanych w tygodniu, i nie tylko, najbliższa niedziela będzie ostatnią szansą na zrobienie większych zakupów przed Wielkanocą.