Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zawsze Zdrowie

test na koronawirusa
Coraz więcej zakażeń koronawirusem. Szpitale Pomorskie ograniczają odwiedziny

Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, tylko w czwartek, 9 listopada na covid zachorowało 1169 Polaków, w tym 88 na Pomorzu, zmarło 7 osób. Dane te są jednak cząstkowe, a lekarze szacują, że obecnie co druga infekcja spowodowana jest koronawirusem. Szpitale Pomorskie ograniczyły już odwiedziny u pacjentów.

09.11.2023 11:21
Lepsze wyżywienie na oddziale położniczym w Tczewie oraz w kartuskim szpitalu
Lepsze wyżywienie na oddziale położniczym w Tczewie oraz w kartuskim szpitalu

Tczewska porodówka zaprasza na dzień otwarty 21 listopada na godz. 16-16.30. Ciekawostką jest fakt wdrożenia wewnętrznego pilotażu w zakresie żywienia. Panie, które przebywają na oddziale położniczym mogą wybierać dla siebie posiłki z trzech propozycji. To m.in. efekt zmiany dostawcy cateringu na Villę Ustronie w Lubiszewie. Na razie w szpitalu lepsze jedzonko tylko na porodówce

08.11.2023 17:21
Wsparcie gdyńskiej onkologii. Dar Fundacji św. Patryka
Wsparcie gdyńskiej onkologii. Dar Fundacji św. Patryka

Na Oddział Onkologii Klinicznej Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni trafiło dziewięć specjalistycznych pomp infuzyjnych. To kolejny już dar dla gdyńskiego szpitala od Fundacji św. Patryka.

07.11.2023 14:50
maseczki, koronawirus
Coraz więcej przypadków zakażeń koronawirusem. Ukradkiem wraca COVID-19

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w piątek, 3 listopada zanotowano w Polsce 1091 zakażeń koronawirusem, zmarły dwie osoby. 53 przypadki odnotowano na Pomorzu. – Obecnie już co druga, co trzecia infekcja to Covid-19. Tyle, że znikomy odsetek chorych robi sobie testy. A jeśli robią, to nie zgłaszają – mówi dr Andrzej Zapaśnik z przychodni BaltiMed w Gdańsku.

03.11.2023 16:05
Nastolatki zasypiają po północy, a rano są jak zombie. To nie lenistwo, ale wahanie poziomu melatoniny
Nastolatki zasypiają po północy, a rano są jak zombie. To nie lenistwo, ale wahanie poziomu melatoniny

- Mózg nastolatka jest najbardziej efektywny od godziny 10-11. A my co im robimy? Od godz. 7.45 matematyka, fizyka, chemia. Żeby na zawsze zapamiętali, że nauka ma boleć - mówi dr Marcin Szulc, prof. UG z Zakładu Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej Uniwersytetu Gdańskiego. Publikujemy zapis drugiej części rozmowy na temat biologicznych uwarunkowań, wpływających na zachowanie młodych ludzi i o tym, co mogą zrobić dorośli, by pomóc przetrwać dzieciom ten trudny czas.

03.11.2023 12:38
lekarz
Gdańsk: Chirurg-onkolog wykorzystywał seksualnie swoje pacjentki. Jest wyrok

Chirurg-onkolog Marek Ł., oskarżony o molestowanie seksualne swoich pacjentek, usłyszał w czwartek, 2 listopada wyrok 10 lat pozbawienia wolności oraz 10-letni zakaz wykonywania zawodu. Do przestępstw miało dochodzić w latach 2006-2017. Pokrzywdzonych zostało kilkadziesiąt kobiet. Wyrok jest nieprawomocny.

02.11.2023 11:07
Reklama
Stefan Kwiatkowski
Zmarł lekarz Stefan Kwiatkowski. Był przewodniczącym Rady Powiatu w Chojnicach

Nie żyje Stefan Kwiatkowski, były dyrektor szpitala w Chojnicach i przewodniczący Rady Powiatu Chojnickiego.

30.10.2023 11:05
Czy istnieje życie po życiu? Śmierć kliniczna jako błogostan i szczęście
Czy istnieje życie po życiu? Śmierć kliniczna jako błogostan i szczęście

- Zauważyłem, że pacjenci z doświadczeniem "przejścia na drugą stronę" stawali się bardziej uduchowieni. Wracali do religii, odkrywali na nowo wartości religijne, związane z tym całym misterium - mówi prof. dr hab. n. med. Wojciech Kloc, wybitny gdański neurochirurg, kierownik Oddziału Neurochirurgii w szpitalu Copernicus w Gdańsku.

30.10.2023 07:47    1
Chojnice: Czy przy szpitalu powstanie duża spalarnia odpadów?
Chojnice: Czy przy szpitalu powstanie duża spalarnia odpadów?

Szpital Specjalistyczny im. J. K. Łukowicza w Chojnicach przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na dzierżawę działki z przeznaczeniem jej na budowę spalarni odpadów medycznych z mocą przerobową do 400 kilogramów odpadów na godzinę. Zgodnie z przepisami może to być spalarnia nawet o zasięgu województwa.

26.10.2023 16:48
Reklama
Światowy Dzień Transplantacji. Co roku przeszczepy ratują ponad 1000 osób
Światowy Dzień Transplantacji. Co roku przeszczepy ratują ponad 1000 osób

Tylko w 2022 roku przeszczepiono w Polsce 1402 narządy. W przypadającym 26 października Światowym Dniu Transplantacji i Donacji na parterze budynku Centrum Medycyny Nieinwazyjnej stanął punkt, w którym erozdawano specjalne Karty Oświadczenia Woli. - Do końca roku rozdamy zapewne ponad 20 tys. kart - zapewnia Grzegorz Perzyński z Fundacji Transplantacja LIVERstrong.

26.10.2023 13:51
nastolatek
Mózg nastolatka: Przebudowa, umierające neurony i wypaleni rodzice, czyli ciężki czas dorastania

Polskie 15-nastolatki deklarują otrzymywanie tak nikłego wsparcia od najbliższych, że, w porównaniu ze swoimi rówieśnikami z innych krajów europejskich, znajdują się na trzecim miejscu od końca. Gorzej mają tylko dzieci w Anglii i w Bułgarii – mówi dr Marcin Szulc, prof. UG z Zakładu Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej Uniwersytetu Gdańskiego.

26.10.2023 07:00
Gdański Program Wsparcia Zdrowia Psychicznego, konferencja
Gdański Program Ochrony Zdrowia Psychicznego. Radni zdecydują,czy go przyjąć

Kompleksowa opieka, wsparcie w trudnych psychicznie sytuacjach i profilaktyka – to zadania Gdańskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Teraz radni zdecydują, czy realizowany od 2016 r. program nadal będzie finansowany i w jakim zakresie.

25.10.2023 17:12
Reklama