Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W słupskim szpitalu powstał pokój do trudnych rozmów z rodzinami

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku zakończył się remont Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Jednym z założeń było odnowienie pomieszczenia do ważnych i trudnych rozmów lekarzy z rodzinami leczonych na tym oddziale.
Szpital w Słupsku
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku zakończył się remont Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Autor: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku

Szpital w Słupsku oddał do użytku odnowiony oddział

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w słupskiej lecznicy jest już po remoncie. Powstało m.in. pomieszczenie do rozmów z rodzinami. W szpitalu podkreślają bowiem, iż w związku ze specyfiką tego oddziału, informacje przekazywane rodzinie dotyczą poważnego zagrożenia dla zdrowia i życia bliskiej osoby, a temu towarzyszy często wiele trudnych, traumatycznych i negatywach emocji. 

- Oprócz malowania ścian, wymiany wykładzin podłogowych w salach pacjentów oraz rozdzielni elektrycznych gwarantujących niezależność bezpiecznego funkcjonowania urządzeń medycznych służących do monitorowania i leczenia ciężko chorych, odnowiono i wyposażono pomieszczenie będące miejscem do rozmów lekarzy z rodzinami leczonych w OIT – informują w placówce.

CZYTAJ TEŻ: Słupsk: Ordynator oskarżany o molestowanie odszedł z pracy

Dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu Malwiny Noetzel-Wszałkowskiej udało się zaprojektować i stworzyć kameralne pomieszczenie, którego wystrój gwarantuje intymne i spokojne przeprowadzanie trudnych rozmów z rodzinami pacjentów.

- Dziękujemy pani Malwinie za inspiracje i bezinteresowność. Rozmowy z rodzinami pacjentów tego oddziału bywają bardzo trudne i często trwają wiele godzin. Atmosfera i miejsce w jakim się odbywają są w takich sytuacjach ogromnie istotne – podkreślają członkowie zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, Andrzej Sapiński i Anetta Barna-Feszak

Remont oddziału kosztował 220 tys. zł. Słupski Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii to 12 stanowisk do prowadzenia intensywnej terapii dorosłych w stanach zagrożenia życia, z niewydolnościami narządowymi. W ubiegłym roku w oddziale leczono ponad 400 chorych. W szczególnych, nagłych przypadkach oddział zapewnia opiekę również dzieciom wymagającym intensywnej terapii.

Pokój do rozmów lekarzy z rodzinami (fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku)

„Ten artykuł został wsparty przez program grantowy „Media lokalne na rzecz demokracji” Journalismfund Europe”

JFE
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama