Pogrom w Sopocie! [nl] Ogniwo wygrało 79:21

Od bardzo wysokiego zwycięstwa sezon 2023/24 rozpoczęli rugbiści sopockiego Ogniwa. W pierwszym meczu pokonali w sobotę 12.08 beniaminka ekstraligi KS Budowlani Łódź 79:21.
W meczu Ogniwa z Budowlanymi kibice mogli zobaczyć sporo efektownych akcji

Autor: Fot. Kajetan Stawski

Pojedynek zaczął się z 15-minutowym opóźnieniem, bo goście z Łodzi przez korki na autostradzie przyjechali do Sopotu później niż planowali. Mimo, że nie mieli zbyt wiele czasu na rozprostowanie kości i rozgrzewkę przed meczem, to dobrze zaprezentowali się w pierwszej połowie spotkania. W przerwie odbyła się miła uroczystość, podczas której wiceprezydent Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim podziękowała byłemu trenerowi Ogniwa Karolowi Czyżowi za jego pracę i sukcesy klubu.

W drugiej połowie dla Budowlanych już tak miło nie było, bo gospodarze zdominowali gości z Łodzi w każdym elemencie gry w rugby i ostatecznie wygrali bardzo wysoko. Kibice zobaczyli sporo efektownych akcji Ogniwa zakończonych przyłożeniami. Bardzo udany debiut w sopockiej drużynie miał Anglik Jordan Tebbatt, który na boisku wyróżniał się nie tylko...czerwonymi włosami. Będąc najskuteczniejszym zawodnikiem meczu dał Ogniwu 20 punktów, zdobywając cztery przyłożenia.

Ogniwo Sopot – KS Budowlani Łódź 79:21

W Lublinie sezon zainaugurowali rugbiści gdyńskiej Arki. W ich szeregach pojawiło się kilku nowych zawodników, ale chyba największą niespodzianką jest powrót do „Buldogów” Antona Szaszero. Ukraiński łącznik ataku wrócił do Gdyni po rocznej przygodzie w gruzińskim klubie z Batumi.

Arka do przerwy prowadziła na trudnym terenie w Lublinie 21:17, ale ostatecznie to Budowlani schodzili z boiska w roli zwycięzców wygrywając z Arką 28:21. Bonusowy punkt Arki w Lublinie tez ma swoją wagę.

Lechia Gdańsk swój mecz z Juvenią Kraków przegrała 14:35.