Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Grand Prix Jarmarku Dominikańskiego przyznane!

Marka Agna Wool Art w kategorii Dobry Pomysł oraz Niebo w Gębie w kategorii Dobry Smak, to laureaci Grand Prix Jarmarku św. Dominika. Konkurs towarzyszy Jarmarkowi już od ponad 20 lat. Przeznaczony jest dla wszystkich wystawców, a jego celem jest wyłonienie najlepszej, oferty, spośród prezentowanych podczas Jarmarku produktów.
Grand Prix Jarmarku Dominikańskiego przyznane!

Autor: materiały prasowe MTG

Wybór nie był łatwy. W tym roku zaprezentowano wiele oryginalnych i wyróżniających się produktów. Zarówno komisja, jak i wystawcy - musieli stawić czoło chimerycznej pogodzie. Strugi deszczu, które co chwilę nawiedzały Gdańsk nie ułatwiały pracy. Mimo to jurorzy przemierzali Jarmark, odwiedzali wytypowane stoiska i ostatecznie podjęli decyzję.

W tym roku 8-osobowemu jury konkursu o Grand Prix Jarmarku św. Dominika przewodniczył Piotr Dzik, radny Miasta Gdańska. W tym roku jury przyznało dwie nagrody Grand Prix oraz cztery wyróżnienia w dwóch kategoriach - Dobry Pomysł i Dobry Smak.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jarmark otwarty! „Kupcom życzenia wysokich cen, kupującym jak najniższych”

W kategorii Dobry Pomysł Grand Prix otrzymała marka Agna Wool Art, która znajduje się na ul. Św. Ducha, w stoisku nr 1028. Agna Wool Art urzekło nie tylko wyjątkowymi wyrobami z filcu, ale też zestawami do filcowania, które można kupić i własnoręcznie tworzyć wyjątkowe przedmioty w domu. Wystawcy chętnie pokazują, opowiadają i uczą o tym, jak rozpocząć przygodę z tym rzemiosłem.

- Wygraliśmy? Naprawdę? Kurcze, ale fajnie - cieszy się Paweł Kurnatowski, który wraz z żoną prowadzi Agna Wool Art. - Wełna jest bardzo wdzięczna, ponieważ z jej „włosów" można zrobić filc. Wystarczy tylko cierpliwość i pomysł, a stworzymy zwierzęta czy inne postaci. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Swoją pasją dzielimy się z innymi, dając im zestawy, dzięki którym mogą rozpocząć swoją przygodę z filcowaniem.

Wełna jest bardzo wdzięczna, ponieważ z jej „włosów" można zrobić filc. Wystarczy tylko cierpliwość i pomysł, a stworzymy zwierzęta czy inne postaci. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Swoją pasją dzielimy się z innymi, dając im zestawy, dzięki którym mogą rozpocząć swoją przygodę z filcowaniem.

Paweł Kurnatowski / Agna Wool Art

Jury wyróżniło w tej kategorii także markę Code Zero Marcina Matli (Grobla I, stoisko 417), która oferuje własnoręcznie szyte kamizelki, torby, plecaki czy nerki, tworzone z... żagli! Głównie tych, które nie nadają się już do użytku na wodzie. Co ciekawe ich towary maą wszyte metki, na których jest napisane z jakiej jednostki pochodzi materiał i gdzie ona pływała. Wspaniały pomysł wpisujący się nie tylko w morski klimat Gdańska, ale też pokazujący jak powinno się działać ekologicznie w duchu zero waste.

Wyróżnienie przyznano także marce Eyeillusion Adventure (ul. Podmłyńska, stoisko 203) - Oz Dror, Izraelczyk z Wielkiej Brytanii, którego ręcznie robione wyroby optyczne przenoszą nas do zupełnie innego świata - jeśli szukacie wyjątkowych lunet, lornetek, kompasów czy kalejdoskopów, koniecznie musicie odwiedzić jego stoisko.

W kategorii Dobry Smak Grand Prix otrzymało Niebo w Gębie (ul. Podmłyńska, stoisko 220) - to manufaktura z Gliwic, która oferuje niebanalne przetwory - małe słoiczki pełne wybornych smaków, które można wykorzystać do wielu dań, ale też zajadać się nimi po prostu, łyżką!

ZOBACZ TEŻ: Święto Chleba na Jarmarku św. Dominika

- Wszystko zaczęło się podczas pandemii - mówi Agnieszka Kloryga, właścicielka firmy. - Wcześniej organizowałam... koncerty. I to naprawdę dużych gwiazd. Leonard Cohen, Chris Botti, Macy Gray i wielu, wielu innych. Czasy się jednak zmieniły i trzeba było znaleźć inny sposób na życie. Od dawna robiłam konfitury dla znajomych. Uznałam więc, że dlaczego nie robić tego dla wszystkich - opowiada.

Wszystko zaczęło się podczas pandemii. Wcześniej organizowałam... koncerty. I to naprawdę dużych gwiazd. Leonard Cohen, Chris Botti, Macy Gray i wielu, wielu innych. Czasy się jednak zmieniły i trzeba było znaleźć inny sposób na życie. Od dawna robiłam konfitury dla znajomych. Uznałam więc, że dlaczego nie robić tego dla wszystkich - opowiada.

Agnieszka Kloryga / Niebo w Gębie

Także w tej kategorii jury przyznało dwa wyróżnienia. Jedno trafiło do Cynamonka Bakery - prowadzonej przez rodzeństwo, Katarzynę i Łukasza Rejniaków - z Uliczki Pomorskiej (ul. Szeroka, stoisko 932) za absurdalnie wręcz pyszne wypieki według przepisu babci - nie wszędzie znajdziemy cynamonki tradycyjne, pistacjowe i różane.

Drugie wyróżnienie "zgarnęła" firma EkoAnka Anny Krawców również z Uliczki Pomorskiej (ul. Szeroka, stoisko 936), która oferuje tyle rodzajów kraftowych octów ziołowych, że na pewno wiele osób nawet nie ma pojęcia, że tyle może ich być. Nawet z bursztynu.

Laureaci nagrody głównej Grand Prix w każdej kategorii, otrzymają okolicznościową statuetką, dyplom oraz nagrodę w formie voucheru o wartości 5 tys. zł do wykorzystania na zakup stoiska w kolejnej edycji Jarmarku św. Dominika.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama