Andrzej Rogiewicz i Natalia Semenowicz najlepsi w Biegu Świętojańskim w Gdyni

Prawie 2 tysiące biegaczy wzięło udział w gdyńskim Biegu Świętojańskim. To wyjątkowa impreza, bo rozgrywana była w nocy z piątku na sobotę.
Ulicami Gdyni przebiegło w nocy prawie dwa tysiące biegaczy

Autor: gdynia.sport.pl

Na gdyńskie ulice powrócił długo wyczekiwany przez sportowców Nocny Bieg Świętojański, którego organizatorem było Gdyńskie Centrum Sportu. Na liście startowej można było znaleźć nazwiska biegaczy z całego Trójmiasta oraz z miast bardziej odległych, jak Częstochowa, Łódź czy Warszawy, a nawet ukraiński Kijów.

W Biegu Głównym na 10 km z czasem 29 minut 49 sekund zwyciężył Andrzej Rogiewicz, który samotnie prowadził od startu do mety. Na drugiej pozycji uplasował się Ruslan Pechnikow. Trzecie miejsce zajął Szymon Gumkowski.

Wśród pań, zwyciężyła Natalia Semenowicz z czasem 34 minuty i 17 sekund). Podium uzupełniły druga Sviatlana Sanko i trzecia Beata Niemyjska.

Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Najlepsi otrzymali puchary, oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów imprezy.

Oprócz doświadczonych biegaczy, mieliśmy przyjemność kibicować także tym najmłodszym, którzy dopiero rozpoczynają sportową przygodę i to było właśnie to, co chcieliśmy uzyskać. Bieganie dla wszystkich, bo taka jest nasza idea i misja, której się podjęliśmy jako organizatorzy - podsumował zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu Paweł Brutel. – Ten bieg dał nam potężną dawkę motywacji do dalszej pracy. Już dziś zapraszamy na Bieg Niepodległości oraz na letnie turnieje plażowe, które lada dzień ruszą na plaży w Gdyni.