Przypomnijmy, Światowy Dzień Uchodźcy ustanowiony został przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2000 roku. Organizatorem wielokulturowego pikniku rodzinnego w ramach World Refugee Day było co prawda Województwo Pomorskie, ale w rzeczywistości była to wspólna inicjatywa wielu organizacji pozarządowych oraz partnerów instytucjonalnych.
Niedzielny piknik obfitował w wiele atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych. Dzieci – te najmłodsze i te nieco starsze garnęły się do gier i zabaw ruchowych. Chętnych nie brakowało także do udziału w zajęciach relaksujących a dopełnieniem był pyszny poczęstunek w strefie gastronomicznej. Odwiedzający będą mogli również podszkolić się z pierwszej pomocy przedmedycznej lub skorzystać z konsultacji z prawnikiem. Wszystko to odbywało się przy akompaniamencie występów muzycznych rodzimych oraz zagranicznych artystów.
Udział w pikniku dawał nie tylko okazję do wypoczynku. Miał też inny walor. W trakcie Caritas Archidiecezji Gdańskiej prowadził zapisy na półkolonie i prezentował aktywności wakacyjne dla dzieci. Pojawił się także punkt pośrednictwa pracy.
Miejscem pikniku był teren tzw. Stołówki (dawnej) Stoczni Gdańskiej. Obecnie jest to zrewitalizowana strefa relaksu znajdująca się przy historycznej Bramie nr 2 obok Europejskiego Centrum Solidarności. Gdańszczanie najwyraźniej polubili je, czego efektem liczni uczestnicy wydarzenia.
Spotkali się w Gdańsku z okazji Światowego Dnia Uchodźcy
Gry i zabawy, zajęcia relaksujące, spotkania z prawnikami i medykami. Tego wszystkiego można było doświadczyć podczas Wielokulturowego Pikniku Rodzinnego organizowanego w ramach Światowego Dnia Uchodźcy ONZ na terenie strefy relaksu przy historycznej bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej i Europejskim Centrum Solidarności.
- 18.06.2023 18:39
Napisz komentarz
Komentarze