– Zgłoszenie celne obejmowało samolot, niezdatny do lotu, wymagający naprawy i przeznaczony na użytek własny. Funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Oddziału Celnego „Baza Kontenerowa" w Gdyni w prowadzonym postępowaniu zakwestionowali jednak prawidłowość zastosowanej klasyfikacji taryfowej oraz wartość towaru, która w ocenie rzeczoznawcy została zaniżona 2,5-krotnie – relacjonuje st. asp. Sebastian Pakalski, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.
Jak się dowiadujemy, obok awionetki, podczas rewizji celnej, funkcjonariusze znaleźli także 15 elementów części do samolotu, które nie zostały zgłoszone.
Decyzją naczelnika Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni określono prawidłową klasyfikację samolotu oraz jego wartość celną. Wykryte części importer zgłosił do odprawy celnej i opłacił należności celno-podatkowe oraz mandat karny za utrudnianie kontroli, a rozstrzygnięciem naczelnika został on też zobligowany do zapłaty podwyższonego podatku od towarów i usług za maszynę o zaniżonej wartości.
Napisz komentarz
Komentarze