Sensacja w Gdyni. 4:3 Bałtyku z Pogonią II

Bardzo bolesnej porażki doznali piłkarze II-ligowej Raduni Stężyca, którzy ulegli GKS w Jastrzębiu aż 0:4. Cieszą się za to kibice Bałtyku, Cartusii, Gedanii 1922 i KP Starogard.
Biało-niebiescy z Gdyni sprawili w III lidze sensację

Autor: Fot. Bałtyk Gdynia SKS

Ustabilizowanie formy wydaje się na dziś głównym problemem kaszubskiej drużyny. Tydzień temu Radunia potrafiła wygrać z Siarką Tarnobrzeg 4:0, by po tygodniu kompletnie zagubić formę. Ta przegrana jest tym bardziej bolesna, że poniesiona z drużyną nienależąca do faworytów II-ligowych zmagań w tym sezonie.

W III lidze doszło do sensacji w Gdyni. Przedostatni w tabeli II grupy Bałtyk wygrał z Pogonią II Szczecin 4:3! Biało-niebiescy pokazali w tym meczu ogromną wolę walki, za każdym razem wyrównując stan meczu. Decydującą o zwycięstwie bramkę podopieczni trenera Włodzimierza Pasieki zdobyli już w doliczonym czasie gry. Drużyna z Gdyni walczy o utrzymanie się na tym szczeblu rozgrywek, a ta wygrana powinna być dla nich niej dużym krokiem w tym kierunku. Bramki dla Bałtyku strzelili: Oktawian Skrzecz (64 i 77 min.) oraz Karol Fietz (33) i Igor Jankowski (90).

Równo i skutecznie gra drużyna z Kociewia, czyli Klub Piłkarski Starogard. Ekipa trenera Łukasza Kowalskiego pokonała u siebie Błękitnych Stargard 1:0, a zwycięskiego gola dla KP zdobył Daniel Górski w 27. minucie meczu. Bardzo dobrze zaprezentowali się w Jarocinie piłkarze Cartusii, którzy pokonali tamtejszego Jarotę 2:0 po bramkach Jakuba Poręby w 33. i Mateusza Sopoćko w 65. minucie meczu.

W Solcu Kujawskim grała Gedania 1922 i przywiozła stamtąd pełną pulę wygrywając z Unią 1:0. Zwycięskiego gola dla gdańskiej drużyny zdobył w 7. minucie Paweł Flis.

Stolem Gniewino grał w niedzielę w Szczecinie ze Świtem i przegrał 1:3. Honorowa bramkę dla Stolema zdobył Mateusz Wachowiak w 45. minucie spotkania.
W tabeli prowadzą Olimpia Grudziądz (przegrała 0:1 z Sokołem Kleczew) i Gedania 1922 po 46 punktów. Pogoń II (44) jest trzecia, ale ma zaległy mecz. KP Starogard jest 4. (42), Cartusia 12. (27), Stolem Gniewino 13. (21), a Bałtyk Gdynia 17. (13).

W IV lidze na Pomorzu drużyny rozegrały 23. kolejkę spotkań. Oto rezultaty: Bytovia – Gryf Słupsk 2:3, Sparta Sycewice – Jantar Ustka 2:0, Chojniczanka II – Borowiak Czersk 7:1, Anioły Garczegorze – Pogoń Lębork przełożony na inny termin, Arka II Gdynia – Wierzyca Pelplin 3:1, Czarni Pruszcz Gdański – Gryf Wejherowo 1:4, KTS-K Wikęd Luzino – GKS Kowale 3:0, Jaguar Gdańsk – MKS Władysławowo 0:1, Grom Nowy Staw – GKS Kolbudy 0:1, Pomezania Malbork – Powiśle Dzierzgoń 2:0.

W tabeli prowadzi Wikęd Luzino (57 pkt.), przed Chojniczanką II (52) i Pomezanią Malbork (49).