Od wybuchu wojny na Ukrainie członkowie powołanej do życia społeczności pod hasłem Tczew dla Ukrainy wspierają ludność z objętego działaniami wojennymi kraju. Pomoc przez nich zorganizowana trafia nie tylko do Ukraińców, którzy znaleźli schronienie w grodzie Sambora, ale i w rejony objęte działaniami wojennymi.
– W dniach 28 października - 3 listopada Tczew dla Ukrainy zrealizował swój 10. samodzielny transport humanitarny dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie – mówi Łukasz Brządkowski, jeden z organizatorów akcji. – Dwa busy z pomocą pokonały łącznie 3840 km do niedawno wyzwolonych miast Izium i Łymań. Przekazaliśmy łącznie 120 kartonów pomocy humanitarnej z żywnością, środkami higienicznymi i medycznymi o łącznej wadze 2,5 tony. Dodatkowo, w związku ze zbliżająca się zimą, podarowaliśmy miejscowej ludności 750 termoforów.
>>> Transport humanitarny z Tczewa do Iziuma w Ukrainie. Zobacz zdjęcia <<<
W akcję pomocową na rzecz Ukrainy włączyli się także członkowie Towarzystwa Przyjaźni Tczew-Witten, którzy zebrali pieniądze.
– Zakupiliśmy żywność, którą podzieliśmy na pakiety dla rodzin – relacjonuje Łukasz Brządkowski. – Łącznie stworzyliśmy 200 pakietów zawierających 7,5 kg żywności każdy: makaron, kasza, sól, ryż, cukier, herbata, konserwy mięsne, płatki śniadaniowe, dżem i słodycze.
PRZECZYTAJ TEŻ: Tczew dla Ukrainy: 13 tys. km, 1500 paczek i transporty w rejony objęte wojną
W przygotowanie transportu humanitarnego zaangażowali się także mieszkańcy Tczewa.
– Dzięki wsparciu mieszkańców naszego miasta i zbiórce internetowej, zgromadziliśmy dodatkowe środki finansowe, które przeznaczyliśmy na zakup świec i zapałek bardzo potrzebnych w miastach pozbawionych prądu oraz na koszty paliwa – relacjonują organizatorzy transportu humanitarnego. – Pomoc finansowa od Salonu Fryzjerskiego Grażyna została przeznaczona na zakup leków potrzebnych w okresie jesienno-zimowym, w które pomogła nam się zaopatrzyć Apteka NovaClinica. Tradycyjnie, otrzymaliśmy dary rzeczowe: środki medyczne od b, mleko i żywność dla dzieci od Szpitali Tczewskich i dr Katarzyny Gajdus, Zespół Szkół Rolniczych przekazał środki higieniczne, firma Natan agregat prądotwórczy, a firma Metrox Plast przekazała 750 termoforów.
Napisz komentarz
Komentarze