„Kryzys cieplny” w Polsce spowodował, iż samorządy zostały wręcz zmuszone do szukania oszczędności i zmiany rozwiązań związanych z energią elektryczną czy cieplną. W poniedziałek, 17 października podczas konferencji prasowej o wspólnych projektach związanych z „tańszym ciepłem” poinformowali wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki Katarzyna Gruszecka-Spychała oraz prezes zarządu spółki OPEC Gdynia Wojciech Folejewski.
Oddanie do użytku nowych węzłów cieplnych w Przedszkolu nr 27 i w Szkole Podstawowej nr 29 w Gdyni to pierwsze rozwiązania, które zostały już wprowadzone, a które pozwolą na utrzymywanie optymalnej temperatury ogrzewania.
PRZECZYTAJ TEŻ: Polski gen przetrwania, czyli ocieplać domy, jeść mniej i taniej, zbierać chrust
– To nie koniec, będą kolejne takie placówki i w kolejnych miejscach będziemy również modernizować węzły, a później powierzać je do eksploatacji OPEC-u, w którym będziemy też wdrażać nowoczesny, inteligentny system zarządzania siecią. W praktyce, będzie to polegało na tym, że zainstalujemy nowoczesne rozwiązanie, mniej więcej na wysokości dzielnicy Karwiny, a nawet konkretniej, ulicy Buraczanej, i w ten sposób będziemy w stanie uzyskać bardzo poważne oszczędności. Finalizujemy też program zdalnych odczytów – informuje Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.
Jak natomiast poinformował Wojciech Folejewski, prezes OPEC Gdynia, priorytetami są nie tylko oszczędności i racjonalne korzystanie z zasobów, ale też działanie na rzecz poprawy klimatu.
PRZECZYTAJ TEŻ: Będzie czym ogrzać bloki? Pytamy spółki o węgiel i ceny
– I dzieje się to właśnie teraz, w czasie kryzysu oraz wstrząsu energetycznego, i to tym bardziej mobilizuje do poszukiwania działań niestandardowych, nowoczesnych i efektywnych energetycznie – podkreślił Folejewski.
OPEC ponawia prośbę do klientów o korzystanie z elektronicznego biura klienta i aktywację e-faktury, co ma wpływ nie tylko na koszty, ale też bezpieczeństwo, ekologię czy wygodę.
Napisz komentarz
Komentarze