Od maja do października uczestnicy warsztatów żeglują jachtami typu Mariner 19 oraz żaglowcem „Generał Zaruski”. Poza sezonem odbywają się zajęcia z nawigacji, meteorologii, budowy jachtu, teorii żeglowania, zasad bezpieczeństwa i komunikacji. - Przekazujemy wiedzę i umiejętności przydatne nie tylko w żeglarstwie, ale też w codziennym życiu. Rozwijamy kompetencje takie jak odpowiedzialność, kreatywność, umiejętność krytycznego myślenia, samodzielność, współpraca – mówi Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu.
Warsztaty odbywają się raz w tygodniu. Każda z dwóch grup liczy maksymalnie 10 osób. Dla każdej grupy organizator przewiduje około 20 spotkań. Udział w zajęciach jest obowiązkowy. Zajęcia się bezpłatne.
Każda osoba, która weźmie udział w co najmniej 15 spotkaniach (75 proc.) i w ramach wolontariatu przepracuje na rzecz „Akademii Zaruskiego” minimum 35 godzin, ma zagwarantowane miejsce w bezpłatnym trzydniowym rejsie „Generałem Zaruskim” po Zatoce Gdańskiej. Uczestnicy mają wpływ na trasę i program rejsu, a podczas warsztatów uczą się planowania i organizacji rejsów. Dodatkowo, uczestnicy warsztatów zainteresowani dalszym rozwojem żeglarskim, będą mieli możliwość udziału w rejsach w charakterze instruktorów.
- Zapraszamy uczniów szkół średnich i studentów do 25 roku życia – dodaje Grzegorz Pawelec.
Zajęcia odbywają się w sezonie żeglarskim na przystani jachtowej w Sobieszewie na jachtach Mariner 19, a poza sezonem na STS „Generał Zaruski” na nabrzeżu Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.
Do udziału w warsztatach mogą zgłosić się uczniowie i studenci w wieku 15-25 lat. O zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń, których należy dokonać w poniższym formularzu oraz wymowa listu motywacyjnego, który należy dołączyć do formularza. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w piątek 9 września br. Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną na stronie zaruski.pl we wtorek 13 września. Pierwsze zajęcia odbędą się 17 września, godz. 10:00, na przystani jachtowej w Sobieszewie, przy ul. Nadwiślańskiej 39. Organizator prosi o przygotowanie się do zajęć na wodzie, adekwatnie do pogody (odzież przeciwdeszczowa, buty sportowe, czapka, okulary przeciwsłoneczne, krem przeciwsłoneczny, drugie śniadanie, woda).
Napisz komentarz
Komentarze