Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Festiwal Asymilacje już wkrótce. Dla widzów [nl] w wersji online

W siedzibie Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego w Wieżycy 17 i 18 grudnia odbędzie się drugie święto sztuki nieoczywistej, czyli Festiwal Asymilacje. Ze względu na obostrzenia, zainteresowani tym wydarzeniem, które zapowiada się bardzo ciekawie, będą musieli oczekiwać na publikację relacji wideo w Internecie.
I Festiwal Sztuki Nieoczywistej Asymilacje w Wieżycy. Na zdjęciu Akademia Głosów Tradycji z koncertem pieśni tradycyjnych (Fot. screen z relacji YouTube)

– Z uwagi na obostrzenia, do uczestnictwa „na żywo” zapraszamy tylko okrojone grono przyjaciół – potwierdzają organizatorzy, jednocześnie obiecując, że każdy, kto interesuje się wydarzeniami Festiwalu Asymilacje, będzie miał możliwość „uczestniczenia” w nich w wersji online. – Całość zostanie zarejestrowana i obszerna relacja z festiwalu będzie opublikowana w formie premiery online w serwisie Youtube – informują organizatorzy.

Premierę zaplanowano 26 grudnia na godzinę 18:00.

Festiwal Asymilacje rozpocznie się w piątek, 17 grudnia o godz. 17:30. W programie otwarcie wystaw:

  • Jordan Soul Art – biżuteria oraz świece z intencją (Joana oraz Aisha Jordan),
  • „Poza kadrem” Iwony Klinger – ekspozycja instalacji/obrazów stworzonych z elementów filmów animowanych,
  • „Ptaki” Karoliny Niemczyk – ekspozycja rzeźb ptaków z kolekcji KUL.

Przewidziano też projekcję filmów z elementami animacji Iwony Klinger „W mirachowskiej puszczy” i „Męska wyprawa”, premierę pięciu teledysków stworzonych przez Fundację „Aby chciało się chcieć” (Janusz Świątkowski, Andrzej Jocher; Joanna Gostkowska; Paweł Nowak, Maria Sochoń-Błaszczyk; Sławomir Bronk; Begebenheit) oraz dwa koncerty. Pierwszy grupy Michalove z muzyką etno i aranżacjami wokół ludowych pieśni Ukrainy, Polski, Bałkanów, oraz drugi – „Melodie na Psałterz polski” Mikołaja Gomółki w wykonaniu duetu Sławomir Bronk – kontratenor, i Marcin Armański – pozytyw.

W sobotę, 18 grudnia zaplanowano:

  • otwarcie wystawy Piotra Zatonia „Znaczenia” – instalacje interpretujące łacińskie maksymy, pokaz filmu „Historie z tej ziemi” – dokumentalne opowieści o Kaszubach, Niemcach i Polakach,
  • spotkanie autorskie z Tomaszem Słomczyńskim, autorem książki „Kaszëbë”,
  • otwarcie wystawy fotografii Sulisławy Borowskiej „Ludzie z tej ziemi”.

Odbędzie się także projekcja filmów-adaptacji „Legend kaszubskich” Janusza Mamelskiego: „Diabelska rola” (reż. Ewelina Karczewska-Luhm) oraz „Ja już nie będę...” (reż. Piotr Zatoń). Przedpremierowo zaprezentowana zostanie też etiuda filmowa pt. „Odkrycie” w reżyserii Sebastiana Hermano Karaśkiewicza.

Festiwal zamkną dwa koncerty: The Evil Educators (rock progresywny) oraz Liveact Sebastiana Bednarka (muzyka elektroniczna z wizualizacjami z prezentowanych wystaw).

Festiwal Asymilacje to inicjatywa Fundacji „Aby chciało się chcieć” oraz Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama