Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Przedsiębiorcy uhonorowani podczas gali Pracodawców Pomorza

W Europejskim Centrum Solidarności wręczono statuetki „Pomorski Pracodawca Roku 2021”, przyznawane przez Związek Pracodawców Pomorza. „Diamentowym Oxerem” wyróżniono Jerzego Owsiaka, prezesa Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, za szczególne działania charytatywne i społeczne oraz realizację celów w zakresie ochrony zdrowia. Nagrodę odebrał również sam prezydent Pracodawców Pomorza, Zbigniew Canowiecki, którego za nieustanne dążenie do wspierania środowiska przedsiębiorców oraz stwarzanie warunków do dialogu społecznego, wyróżniła Konfederacja Lewiatan.
Przedsiębiorcy uhonorowani podczas gali Pracodawców Pomorza
(fot. Karol Uliczny | Zawsze Pomorze)

Gala Pracodawców Pomorza to coroczne święto lokalnego środowiska przedsiębiorców. Celem wydarzenia jest promocja zaangażowanego społecznie biznesu oraz nagradzanie tych firm, które w minionym roku wyróżniały się wynikami oraz aktywnie wspierały swoich pracowników w rozwoju i samorealizacji. Tegoroczna uroczystość odbyła się 3 czerwca, w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Gości, wśród których byli europarlamentarzyści, posłanki oraz posłowie, przedstawiciele gdańskich uczelni wyższych, samorządowcy oraz ludzie biznesu, powitał prezydent związku.

- W 2021 r., zarówno galę, jak i wspaniały koncert, zadedykowaliśmy wszystkim pracowniom ochrony zdrowia, za ich poświęcenie w walce z koronawirusem – mówił Zbigniew Canowiecki. – Tegoroczna gala znów odbywa się w wyjątkowej sytuacji. W cieniu wojny w Ukrainie. My Europejczycy, wyobrażaliśmy sobie, że stworzyliśmy taki system powiązań międzynarodowych, który jest w stanie rozwiązywać wszystkie konflikty w drodze negocjacji, umacniania zasady demokracji, oraz zwiększania dobrobytu wszystkich obywatelki Europy. Dziś przedsiębiorcy zmagają się z wieloma problemami i nie wiedzą czy te najgorsze lata mają już za sobą, czy to najgorsze jeszcze przed nimi. Pomimo tych trudności, polscy przedsiębiorcy radzą sobie stosunkowo dobrze. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić kilku z nich.

Zbigniew Canowiecki (fot. Karol Uliczny | Zawsze Pomorze)

Statuetkami „Pomorski Pracodawca Roku 2021” nagrodzono cztery przedsiębiorstwa o różnym potencjale kadrowym. W kategorii od 50 do 250 pracowników statuetka trafiła do firmy Masters Sp. z o.o. ze Straszyna, zajmującej się produkcją oraz dystrybucją komponentów elektronicznych. W kategorii przedsiębiorstw zatrudniających od 10 do 50 pracowników, nagrodę odebrał przedstawiciel ChronoSpace Sp. z o.o., pomorskiego startup’a tworzącego autorskie rozwiązania oparte o technologię VR/AR/MR. Spośród firm do 9 pracowników, nagrodzono Plona Consulting Sp. z o.o., wspierające przedsiębiorców w skutecznym zarządzaniu finansami ich firm. Z kolei w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 250 pracowników nagrodę przyznano spółce Marcopol z Chwaszczyna, producentowi wyrobów metalowych.

- Chciałbym podziękować za to olbrzymie wyróżnienie. Jest to olbrzymia determinanta do dalszego rozwoju oraz doskonalenia naszej firmy. Jest również bardzo dobra okazja do podziękowania naszym menadżerom oraz pracownikom, którzy tak naprawdę zdobyli tę statuetkę – mówi Piotr Budyn, przedstawiciel Marcopola.

(fot. Karol Uliczny | Zawsze Pomorze)

Podczas gali wręczono także trzy nagrody specjalne „Pomorski Pracodawca Roku 2021”. Otrzymały je Port Service Sp. z o.o., za aktywny udział w walce z Covid-19 w zakresie odbioru i utylizacji odpadów medycznych oraz Przedsiębiorstwo Turystyczno-Usługowo-Produkcyjne „Koszałka”, za stworzenie kaszubskiego centrum aktywnego wypoczynku „Koszałkowo” w Wieżycy.

(fot. Karol Uliczny | Zawsze Pomorze)

Tradycją uroczystości jest wręczenie Nagród Specjalnych Pracodawców Pomorza. Nagrodę „Primum Cooperatio” czyli „Współpraca ponad Wszystko” otrzymuje naukowiec, który rozumiejąc potrzeby gospodarki w sposób aktywny, swoją twórczą myślą i doświadczeniem wspiera realizację nowatorskich rozwiązań w gospodarce. Nagroda „Dialogus Supra Omnia”, czyli „Dialog Ponad Wszystko” przyznawana jest w uznaniu za konsekwentnie, profesjonalnie i wytrwale prowadzony dialog na rzecz środowiska gospodarczego. Z kolei specjalnę nagrodę „Diamentowy Oxer”, otrzymuje osoba, która dzięki własnej inicjatywie, konsekwencji i determinacji zbudowała rozpoznawalną markę w kraju i za granicą. I tak, kolejno, nagrodę „Primum Cooperatio” otrzymała prof. dr hab. Adrianna Zaleska-Medynska z Uniwersytetu Gdańskiego, „Dialogus Supra Omnia” Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, a „Diamentowego Oxera” Jerzy Owsiak. W imieniu założyciela WOŚP nagrodę odebrał, członek zarządu fundacji prof. Bohdan Maruszewski. Wyróżniony, dziękował i pozdrawiał uczestników gali za pośrednictwem wcześniej przygotowanego nagrania.

- Przepraszam, że nie mogę z państwem być. Jesteśmy w czasie ogromnej pracy na rzecz Ukrainy, również dla szpitali, które przyjmują naszych przyjaciół ze Wschodu. Bardzo dziękuję za to wyróżnienie, które traktuje jako nagrodę dla całej fundacji, a właściwie kilkunastu milionów ludzi, którzy biorą udział w zbiórkach. Pozdrawiam Gdańsk, moje rodzinne miasto – mówił Jerzy Owsiak.

(fot. Karol Uliczny | Zawsze Pomorze)

Na zakończenie oficjalnej części gali przygotowano niespodziankę. Nagrodę specjalną odebrał prezydent Pracodawców Pomorza. Tym samym, Zbigniew Canowiecki dołączył do grona wcześniej nagrodzonych przez Konfederację „Lewiatan”, wśród których znajdują się m.in. Tadeusz Mazowiecki, Marek Edelman czy Krystyna Janda. Statuetkę wręczyła przewodnicząca rady głównej konfederacji.

- Nie ma dla niego rzeczy nie do zrealizowania, a jego działalności i pasji nie sposób wyliczyć. Trudno o lepszy przykład działacza społecznego i gospodarczego, którego działanie na bardzo wielu frontach zaowocowało tak wieloma trwałymi inicjatywami. Lider Pracodawców Pomorza, członek rady Konfederacji Lewiatan, członek wojewódzkiej rady dialogu, wcześniej był też wiceprezydentem pracodawców RP, ale szybko zrozumiał, że to błąd – żartowała Henryka Bochniarz. – Wszystkie te inicjatywy wynikają ze społecznej pasji, głębokiego zrozumienia potrzeby budowy skutecznej i profesjonalnej reprezentacji pracodawców i przedsiębiorców, konieczności prowadzenia dialogu społecznego, sięgając kultury, edukacji i dobroczynności.

Galę uświetniły wokalne popisy Aleksandry Olczyk, Leszka Skrly oraz koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją prof. Wojciecha Rajskiego.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama