Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Olivia Centre odbyły się... randki rekrutacyjne

Co wpisać w CV, by się wyróżnić spośród setek kandydatów? Na co patrzeć w CV, by spotkać się z właściwymi kandydatami? By ułatwić życie obu stronom, w O4 Coworking w Olivia Centre realizowane są Szybkie Randki Rekrutacyjne – program prowadzony we współpracy z przedsiębiorcami oraz uczelniami wyższymi z województwa pomorskiego.
Fot. Mat. organizatora

Z jednej strony student z niewielkim zawodowym doświadczeniem, który po latach edukacji chce rozpocząć karierę zawodową, a z drugiej strony pracodawca, który poszukuje pracowników z potencjałem. Trudność polega na skutecznym, szybkim i – dla obu stron najlepszym – dopasowaniu. W tym celu Uniwersytet Gdański, gdańska Olivia Centre oraz światowe korporacje, połączyły siły i zaproponowały studentom Speed Dating rekrutacyjny, czyli sposób na połączenie świata pracodawców ze światem studentów.

Właśnie zakończyła się trzecia edycja, w której wzięło udział dwudziestu studentów z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego, który był partnerem projektu. Spotkania z pracodawcami poprzedziły warsztaty z zakresu autoprezentacji i umiejętności wyłuskania ze swojego doświadczenia najbardziej wartościowych informacji.

"Nawiązywanie relacji i szukanie punktów styku"

W drugim etapie kandydaci spotkali się z przedstawicielami firm: Amazon, Arrow Electronics, Bayer, Develocraft, Europe Fujifilm, Invest in Pomerania, Randstad, Ricoh Europe, TELUS Business, thyssenkrupp, Xceedance Poland i ZR Trade. 6-minutowe spotkania były szybkim testem dla dwóch stron i możliwością pogłębienia informacji, których nie znajdziemy w ofertach pracy czy CV. Koordynatorem Szybkich Randek Rekrutacyjnych jest działający na terenie Olivia Centre, O4, Coworking, który od lat realizuje szereg projektów motywacyjnych dla studentów i uczniów szkół ogólnokształcących.

Fot. Mat. organizatora

- W całym tym wydarzeniu chodzi przede wszystkim o nawiązywanie relacji i szukanie punktów styku - mówi Marta Moksa, CEO, O4 Coworking. - W gruncie rzeczy to są podstawy znalezienia ciekawej pracy. Będziemy kontynuować to arcyciekawe przedsięwzięcie. Za każdym razem jest to bardzo intensywne, ale i efektywne wydarzenie! Taka forma pomaga oszczędzić czas, skrócić dystans, połączyć kropki i spotkać się w przemiłym towarzystwie! Ogromnie się cieszymy, że możemy realizować tak pożyteczne projekty. Dziękujemy pani prodziekan prof. dr hab. Joannie Jereczek-Lipińskiej oraz pani dr Annie Malcer-Zakrzackiej, za zaufanie i zaangażowanie.

- Speed Recrutiment, pozwoliło mi, jako pracodawcy, z jednej strony zrozumieć oczekiwania kolejnych pokoleń wchodzących na rynek pracy, z drugiej ocenić, z jakimi umiejętnościami będą na ten rynek wchodzić młodzi kandydaci – dodaje Joanna Oksiucik z Amazon’a. - Spotkanie pozwoliło studentom sprawdzić się w nowej, trochę stresującej sytuacji rozmowy o pracę. To doświadczenie z pewnością będą wykorzystać w przyszłości

„Randki", podobnie jak w poprzednich edycjach, w większości przypadków kończyły się powodzeniem: wielu ich uczestników ma już ustalone daty na kolejne spotkania. Tym samym rozpoczął się drugi etap projektu –  pogłębione rozmowy z pracodawcami.

Fot. Mat. organizatora

- „Twarzą w twarz z pracodawcą” to niezwykle ciekawe i praktyczne wydarzenie, które pozwoliło studentom przeżyć ich pierwsze rozmowy rekrutacyjne w komfortowych warunkach – podkreśla dr hab. Joanna Jereczek-Lipińska, prof. UG, prodziekan ds. kształcenia i współpracy z otoczeniem, z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. - Warsztaty są profesjonalne, dynamiczne, intensywne i niezwykle praktyczne, a same rozmowy rekrutacyjne są doskonałym ćwiczeniem w warunkach rzeczywistych i z realnym partnerem biznesowym. Filolog i humanista to połączenie idealne i może się świetnie sprawdzić w świecie biznesu, który potrzebuje osób otwartych, twórczych i kreatywnych, wyposażonych w kompetencje miękkie i myślących wedle wartości zrównoważonego rozwoju. Myślę, że to wydarzenie uświadomiło studentom, że ścieżka kariery w środowisku biznesowym może być dla nich, a pracodawcom, że filolog ma potencjał i że może nadać ich firmie nowego wymiaru.

O4 rozpoczyna pracę nad kolejną edycją wydarzenia, które planowane jest na wrzesień br. Kandydaci już teraz mogą zgłaszać się do Martyny Czarnobaj-Borowskiej, koordynatorki projektów w O4 Coworking w Olivia Centre: [email protected].


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama