Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wiele atrakcji, mimo lichej pogody. Dzień Dziecka na Pomorzu

Audiospacer po Jaśkowym Lesie, warsztaty animacji poklatkowej czy zamykanie w bańce mydlanej – to tylko trzy z wielu gdańskich atrakcji przygotowywanych dla najmłodszych i trochę starszych z okazji środowego Dnia Dziecka.
Dzień Dziecka
(fot. Canva | Zdjęcie ilustracyjne)

1 czerwca 2022 roku na Pomorzu nie przyniósł wymarzonej czerwcowej pogody, nie oznacza to jednak nudy, zwłaszcza że świętowanie nierzadko przeciąga się do nadchodzącego weekendu.

Dzień Dziecka na Pomorzu. Wydarzenia

Nocowanie w Leśnym Ogrodzie Botanicznym „Marszewo”

– Ognisko, nocne czytanie, gry, zabawy i… noc spędzona w namiocie pod gołym niebem w lesie! Kto powiedział, że Dzień Dziecka musi trwać tylko jeden dzień?! – pytają organizatorzy z Muzeum Miasta Gdyni. – Z nami świętowanie rozpocznie się 3 czerwca o godzinie 20:00, a skończy o godzinie 10:00 następnego dnia. Na nocowanie zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami. Swoje namioty rozbijemy na terenie Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo” przy ulicy Marszewskiej 5 w Gdyni. Spakujcie namioty i śpiwory, przydadzą się, nawet gdy w razie niepogody zanocujemy wewnątrz budynku.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona. Pobranie bezpłatnego biletu w Muzeum Miasta Gdyni lub online na stronie bilety.muzeumgdynia.pl.

PRZECZYTAJ TEŻ: 240 podopiecznych domów dziecka z Ukrainy mieszka na Kaszubach

Wszelkie pytania dotyczące wydarzenia można kierować mailowo do Olgi Lewandowskiej z Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni: [email protected], lub telefonicznie: 58 662 09 35.

Spotkanie z ilustratorką Olą Niepsuj

Przed nami finisaż edukacyjnej wystawy „Ściana zaczarowana. Ilustracje Bożeny Truchanowskiej” w Muzeum Miasta Gdyni.  

– Zakończymy tę ekspozycję z przytupem, a dokładniej spotkaniem z jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich  ilustratorek młodego pokolenia Olą Niepsuj – zapraszają organizatorzy. – W czasie spotkania planowanego na 4 czerwca o godzinie 11:00 Ola Niepsuj opowie o tym, jak powstają jej prace, o zaletach ilustrowania książek i o tym, z czym trzeba się mierzyć w tym zawodzie. Nie zabraknie również okazji do zadawania pytań. Zachęcamy do zabrania ze sobą kubka kawy, aby umilić sobie spotkanie na tarasie muzeum z widokiem na morze.

PRZECZYTAJ TEŻ: In vitro na Pomorzu. Jakie samorządy oferują wsparcie parom walczącym o dziecko?

Wszelkie pytania dotyczące spotkania można kierować do koordynatorki Gosi Bujak mailowo na adres: [email protected], lub telefonicznie na numer: 58 662 09 35.

W Teatrze Wybrzeże

„Szelmostwa Lisa Witalisa” to klasyka literatury dziecięcej w nowej odsłonie. Witalis to lis nad lisy. O jego nietuzinkowym sprycie krążą niesamowite opowieści. Splendoru dodaje mu wspaniały ogon:

„Gdy Witalis kroczył drogą, wpierw widziano jego ogon, co jak ruda chmura zwisa, a dopiero potem – lisa”.

Przewrotny i wyrachowany rudzielec potrafi zjednać sobie przychylność mieszkańców lasu. Obiecując przysłowiowe „gruszki na wierzbie”, zostaje wybrany na prezydenta leśnej wspólnoty. Czy takiego przywódcy chciały zwierzęta? Historia przebiegłego szelmy, który realizuje niecne plany kosztem swoich pobratymców, jest w istocie swoistą parodią demokracji. To spektakl dla dzieci i dla rodziców, dla babć, dziadków, cioć i wujków… Przygody Witalisa bawią i uczą międzypokoleniowo, nie tracąc na aktualności. 

Opis scenografii i postaci dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Transpłciowe dziecko może urodzić się w każdej rodzinie. Debata w ECS

2,3 czerwca, godz. 10:00, scena Stara Apteka Teatru Wybrzeże

W CSW Łaźnia

4 czerwca w CSW Łaźnia 1 o godz. 12:00 rozpocznie się gra miejska Przyroda na Dolnym. Przed uczestnikami zostaną odkryte niezwykłe skarby natury dzielnicy. Z mapą w dłoni odbędą wędrówkę w poszukiwaniu lokalnych roślin i zwierząt. Po drodze natkną się na różnorodne ciekawostki i zagadki do rozwiązania. Wspólnie zastanowią się nad tym, jakie działania można podjąć, w celu ochrony otaczającej nas przyrody. Aby wziąć udział w grze miejskiej, konieczne jest zapisanie się mailowo pod adresem: [email protected].

CSW Łaźnia 2 KinoPort w Nowym Porcie zaprasza na dwa bezpłatne seanse filmowe dla najmłodszych. W sobotę, 4 czerwca o godz. 12:40 wyświetlony zostanie film Nawet Myszy idą do nieba, natomiast w niedzielę, 5 czerwca o godz. 13:05 pokazany zostanie film Wilk, lew i ja.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dofinansowanie 400+ na dziecko w żłobku. Kiedy złożyć wniosek?

Rezerwacji biletów na seanse w KinoPorcie można dokonywać telefonicznie, kontaktując się z kasą kina pod numerem: 585 000 232.

W Domu Uphagena

W Domu Uphagena przy ulicy Długiej 12 wystawa dla małych i dużych dzieci Maszty i Baszty. To okazja, aby osoby, które pamiętają z dzieciństwa książki i czasopisma ilustrowane przez Bożenę Truchanowską i Wiesława Majchrzaka, przyprowadziły swoje dzieci lub wnuki, i wspólnie zobaczyły, jak można zilustrować magiczny świat książkowych opowieści. Na ekspozycji będzie można obejrzeć ponad 140 projektów ilustracji, przede wszystkim do książek oraz czasopism i kalendarzy ukazujących Pomorze i Gdańsk. 

W Parku Oruńskim

W świętowanie Dnia Dziecka włączyły się także poszczególne oddziały Gdańskiego Archipelagu Kultury. W środę, 1 czerwca o godz. 17:00 w Parku Oruńskim odbędą się warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci w wieku 10-13 lat. Zajęcia obejmą także edukację filmową. Uczestnicy rozwiną umiejętności plastyczne oraz kreatywne myślenie. Na warsztacie stworzone zostaną kilka krótkich animacji z jedną postacią w roli głównej, a także scenografia i rekwizyty. Dzieci dowiedzą się nieco na temat pierwszych komedii slapstickowych oraz poznają zagadnienia związane ze scenariuszem i animacją. W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 10 dzieci, a zapisy możliwe są mailowo: [email protected], i telelefonicznie: +48 515 394 696.

Dzień Dziecka na Pomorzu. Tak świętowały dzieci!

Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Gdańsku

Z okazji Dnia Dziecka goście odwiedzili także najmłodszych pacjentów szpitala na gdańskim Srebrzysku. Pojawiła się, tak jak w ubiegłym roku, grupa klaunów, rozdawano prezenty.

Uniwersytet Gdański

Na Uniwersytecie Gdańskim na dzieci czekały m.in.: dmuchańce, konkursy zręcznościowe, laboratorium plenerowe, gry terenowe, warsztaty instrumentalne i nauka tańców.

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)
(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Wydarzenie zorganizowali Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku wraz ze „Studentami dla Ukrainy – PomagaMY” oraz Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej Uniwersytetu Gdańskiego.

Szpital św. Wincentego a Paulo w Gdyni

Kolorowe peruki, bajkowe stroje i balony na korytarzach. Tak Dzień Dziecka świętowano na Oddziale Pediatrii Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni.

– Dzisiaj jest radosny dzień, jest Dzień Dziecka, wszyscy się bawimy i chcemy widzieć uśmiech na twarzy każdego dziecka, które do nas trafia. Zawsze się staramy, żeby ta atmosfera była przyjazna dla tych małych pacjentów. Każdego dnia, a dzisiaj szczególnie, chcemy, żeby było kolorowo i wesoło – mówi lek. med. Monika Piślewska-Mędrzycka, ordynator Oddziału Pediatrycznego Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni.

Dzień Dziecka w Szpitalu św. Wincentego a Paulo
(fot. Przemysław Kozłowski)
(fot. Przemysław Kozłowski)

Małych pacjentów odwiedzili także prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska oraz wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk.

(fot. Przemysław Kozłowski)
(fot. Przemysław Kozłowski)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama