Ewakuacja kapitanatu, zamknięte Muzeum Emigracji, pobliskie rondo Karlskrona, a także wyłączone z użytkowania Nabrzeże Francuskie – trzeba było również usunąć cumujące tam statki. To środki bezpieczeństwa, jakie zostały podjęte, by nurkowie-minerzy mogli bezpiecznie przeprowadzić akcję wydobycia niewybuchu w Porcie Gdynia.
– Nurkowie-minerzy regularnie usuwają pozostałości z okresu II wojny światowej zalegające pod wodą na terenie całej Polski. Dziś w godzinach porannych nurkowie-minerzy z 13. Dywizjonu Trałowców wydobyli z basenu portowego w Gdyni pocisk artyleryjski kalibru 150 mm – poinformowała w mediach społecznościowych Marynarka Wojenna.
Niewybuch w Pocie Gdynia. Akcja wydobycia zakończona sukcesem
Niebezpieczny obiekt zauważyli w piątek, 26 listopada robotnicy, którzy wykonywali remont Ostrogi Pilotowej przy Kapitanacie Portu Gdynia. Na miejsce wezwano patrol saperski, aby ten przeprowadził rekonesans znaleziska. Na szczęście, niewybuch w poniedziałek, 29 listopada udało się bezpiecznie wydobyć i przekazać patrolowi saperskiemu z Rozewia. Trafił na poligon, gdzie zostanie zdetonowany.
To nie pierwszy niewybuch w Porcie Gdynia. W czerwcu 2020 r. na przykład nurkowie-minerzy wydobywali minę morską, która znajdowała się między wejściem południowym do portu a Basenem Żeglarskim.
Znaleziony niewybuch. Jak się zachować?
Jeżeli znajdziesz niewybuch, nie dotykaj go ani nie zabieraj do domu. Powiadom natychmiast policję lub straż miejską.
Napisz komentarz
Komentarze