Studia, prowadzone w j. angielskim, odpowiadają na potrzeby rynku pracy w branżach związanych z morzem. Oferta edukacyjna sojuszu SEA-EU obejmuje kierunki:
- Sustainable Blue Economy (Sea-BluE) - studia I stopnia, łączące zagadnienia związane z gospodarką morską z podstawami zarządzania i biznesu;
- Port Management and Logistics (MIPMAL) - studia II stopnia, kształcący wykwalifikowanych specjalistów w zakresie zarządzania portami i logistyką;
- Sustainability Transition for Organisations and Resilience Management (STORM) - studia II stopnia dla osób, które chcą zostać menadżerami i liderami zrównoważonej transformacji w swojej instytucji;
- Marine and Maritime Sciences and Technologies - studia doktoranckie: wspólny program studiów w dziedzinie nauk i technologii morskich, skupiający się na badaniu zagadnień z zakresu ochrony i zrównoważonego wykorzystania oceanów, mórz i zasobów morskich.
CZYTAJ TEŻ: Uniwersytet Gdański nawiązuje współpracę z Teatrem Szekspirowskim
- To całkowicie unikalna oferta, zapewniająca studentom wielomiesięczną mobilność i zajęcia prowadzone przez naukowców z kilku europejskich uczelni. Interdyscyplinarne programy studiów, bogate doświadczenie uczelni partnerskich, nowoczesna infrastruktura, aktywizujące metody nauczania i nastawienie na praktyczne aspekty kształcenia zapewniają studentom wspólnych kierunków kompetencje i doświadczenia cenione nie tylko na polskim, ale też europejskim rynku pracy. Nie dziwią tym samym optymistyczne komentarze i pozytywna ocena członków komisji akredytacyjnych z Francji, Hiszpanii i Chorwacji - mówi dr Ewa Szymczak, prof. UG, prorektor ds. kształcenia UG
Studia z dyplomem Uniwersytetu Europejskiego
Wszystkie cztery kierunki otrzymały międzynarodową akredytację - dzięki temu uznawane będą w całej Europie. Samo ukończenie studiów wspólnych SEA-EU wiąże się z uzyskaniem dyplomu wspólnego kierunku Uniwersytetu Europejskiego. Treści kształcenia wszystkich kierunków zostały skonsultowane z przedstawicielami świata biznesu, tak aby zapewnić absolwentom najbardziej poszukiwane kompetencje. Zarówno na studiach licencjackich, jak i magisterskich w ramach dyplomu studenci mogą wybrać projekt badawczy lub projekt wynikający z odbywanej praktyki/stażu.
ZOBACZ TAKŻE: Jubileusz świętowany cały rok. Uniwersytet Gdański kończy 55 lat
Program studiów zakłada co najmniej 6-miesięczną mobilność (w przypadku kierunku Sea-BluE jest to okres przynajmniej 12 miesięcy). Oznacza to, że studenci wspólnych kierunków SEA-EU spędzą co najmniej semestr na innej nadmorskiej uczelni partnerskiej SEA-EU, m.in.:
- Uniwersytet w Kadyksie (Hiszpania),
- Uniwersytet Zachodniej Bretanii w Breście(Francja),
- Uniwersytet w Splicie (Chorwacja)
- Uniwersytet Maltański (Malta)
- Uniwersytet Nord (Norwegia).
- Uniwersytet Gdański.
Studia rozpoczną się już w październiku 2025 r. Więcej o rekrutacji TUTAJ. Warto wiedzieć, że zalecana jest znajomość angielskiego przynajmniej na poziomie B1.
Czym jest sojusz Sea-EU?
To jeden z sojuszy Uniwersytetów Europejskich, których podstawowym celem jest tworzenie wspólnych kierunków studiów w poszczególnych dziedzinach, opartych na wymianie wiedzy i dobrych praktyk. Uniwersytet Gdański dołączył do tego projektu w 2019 r. i współpracuje w ramach nadmorskiego sojuszu europejskiego SEA-EU. Od początku UG tworzy konsorcjum Europejskiego Uniwersytetu Nadmorskiego (European University of the Seas – SEA-EU) wraz z Uniwersytetem w Kadyksie (Hiszpania, Uniwersytetem Zachodniej Bretanii (Francja), Uniwersytetem ChristianaAlbrechta w Kilonii (Niemcy), Uniwersytetem w Splicie (Chorwacja), Uniwersytetem Maltańskim w Valletcie (Malta). W styczniu 2023 rokuSea-EU powiększył się o Uniwersytet w Algarve (Portugalia), Uniwersytete Parthenope w Neapolu (Włochy) i Uniwersytet Nord (Norwegia).
Napisz komentarz
Komentarze