- Przede wszystkim jestem dumna z wprowadzenia zasady otwartych, transparentnych konkursów na najwyższe stanowiska - mówiła prezydent Gdyni, dla portalu gdynia.pl, przypominając jak wiceprezydent Oktawia Gorzeńska wprowadziła nowa jakość do konkursów na dyrektorów placówek oświatowych. Przeprowadzono już trzynaście takich konkursów z udziałem publiczności, a pojawiali się na nich przedstawiciele ościennych gmin i miast, by zobaczyć, jak Gdynia wprowadza nową jakość.
CZYTAJ TAKŻE: Koniec absurdów w strefie płatnego parkowania w Gdyni? Propozycje Gdyńskiego Dialogu
Prezydent wspomniała także o realizowaniu inwestycji (niektóre z nich odziedziczono po poprzednikach). Miasto zdecydowało o zgłoszeniu Polanki Redłowskiej do jednego z projektów unijnych.
- Pierwsze sto dni wymagało ogromnej pracy organizacyjnej, sprawdzenia potencjału kadry kierowniczej, jej otwartości na współpracę oraz zmiany - stwierdziła Aleksandra Kosiorek. - Ważne były sprawność i gotowość do proponowania i wdrażania nowych rozwiązań. Zaowocowało to zleceniem trzech audytów zewnętrznych w Laboratorium Innowacji Społecznych, Gdyńskiego Centrum Sportu oraz Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych oraz szeregiem kontroli np. w Gdyńskim Centrum Informatyki oraz Wydziale Środowiska. W późniejszym terminie audytu może spodziewać się także Zarząd Dróg i Zieleni. Chciałabym bardzo podziękować pracownikom Urzędu Miasta i jednostek pomocniczych podległych miastu, którzy razem z nami udali się w tę podróż i z nami współpracują. Jesteśmy gotowi na to, aby nieustannie czynić Gdynię lepszym miejscem do życia. Ponieważ proces wyludniania miast, z którym mamy obecnie do czynienia, dotyczy wszystkich miast prezydenckich w Polsce, musimy na ten trend zareagować. I to nie jest kwestia przysłowiowej i promocyjnej szczęśliwości mieszkańców Gdyni, ale przede wszystkim komfortu mieszkania w mieście. Mamy całe spektrum wyzwań i nad tymi obszarami na pewno będziemy pracować.
Na liście sukcesów nowe władze Gdyni umieszczają m.in. realizację postulatów wielu mieszkańców – włączenia do decydowania o mieście ich przedstawicieli na poziomie rad dzielnic, czego przykładem jest Dzielnicowy Okrągły Stół. Wśród priorytetów, jak czytamy na portalu gdynia.pl, jest wnikliwa analiza budżetów obywatelskich pod kątem zaległych inwestycji. Gdynian czeka także reforma w EkoDolinie, której celem jest likwidacja płynącego stamtąd odoru. O czym już pisaliśmy, tworzy się dwuletni program Gdyńskiej Polityki Edukacyjnej.
Za 100 dni władze Gdyni zapowiadają przedstawienie kolejnego raportu.
Napisz komentarz
Komentarze