Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim w czwartek, 16 maja przed godziną 9.00 został powiadomiony o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 222 pomiędzy Skórczem a Wolentalem.
Śmiertelny wypadek na DW 222. Nie żyje 19-latka
– Z przekazanych informacji wynikało, że auto osobowe zjechało z drogi na pobocze – informuje asp. szt. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim. – Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe. Policjanci potwierdzili zgłoszenie oraz wykonali, pod nadzorem prokuratora, czynności procesowe. Śledczy sporządzili oględziny rozbitego pojazdu, a policyjny technik zrobił zdjęcia oraz zabezpieczył materiał dowodowy, który może okazać się pomocny w wyjaśnieniu dokładnego przebiegu tego tragicznego w skutkach zdarzenia.
Jak wstępnie ustalili mundurowi, 19-letnia kobieta, która kierowała bmw, jechała od strony Skórcza w kierunku Wolentala i z nieustalonej na chwilę obecną przyczyny zjechała na pobocze, gdzie uderzyła w skarpę. Niestety, obrażenia, jakich doznała mieszkanka powiatu starogardzkiego, okazały się śmiertelne.
Jak zapobiegać wypadkom drogowym?
– Śmiertelne wypadki drogowe są traumatycznym doświadczeniem zarówno dla rodziny ofiary, świadków, jak i służb pracujących na miejscu tych tragicznych zdarzeń – mówi rzecznik. – Aby zapobiegać tego rodzaju tragediom, ważne jest, by kierowcy przestrzegali kilku podstawowych zasad i wykazywali się odpowiedzialnym zachowaniem na drodze.
- Zawsze należy przestrzegać ograniczeń prędkości i dostosować swoją jazdę do warunków drogowych – prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn tych najtragiczniejszych zdarzeń drogowych.
- Zawsze należy przestrzegać zasad dotyczących udzielania pierwszeństwa, szczególnie na przejściach i przejazdach dla rowerzystów. Musimy zachować szczególną ostrożność w pobliżu takich miejsc, mając na uwadze bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.
- Nie wolno kierować pojazdem po spożyciu alkoholu lub narkotyków – prowadzenie auta pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz niektórych leków jest jednym z największych zagrożeń na drogach.
- Duży wpływ na bezpieczeństwo podróżujących ma korzystanie z pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Pamiętajmy, aby były one prawidłowo zapięte i zabezpieczone przed przesuwaniem się.
- Należy unikać korzystania z telefonu podczas jazdy. Trzymanie słuchawki przy uchu i rozmowa w czasie jazdy to nie tylko zagrożenie dla innych użytkowników dróg, ale również dla samego kierowcy.
– Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze – podkreśla asp. szt. Marcin Kunka. – Przestrzeganie podstawowych zasad i przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym, a także wykazywanie się odpowiedzialnością za swoje działania może pomóc w uniknięciu wielu tragedii na drodze.
Napisz komentarz
Komentarze