W Słupsku od 2018 roku trwa program na rzecz przeciwdziałania skutkom niepłodności, w ramach którego dofinansowane jest leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Do tej pory w wyniku jego realizacji urodziło się 21 mieszkańców. W 2022 roku program będzie kontynuowany i realizowany przez trzy podmioty: INVICTA w Słupsku – dla 17. procedur (ul. Leszczynowa 16/1, nr tel.: 58 585 88 00), Gameta Gdynia – dwie procedury (ul. Świętego Piotra 21, nr tel.: 58 526 10 02) oraz InviMed Gdynia (ul. 10 lutego 16, nr tel.: 500 900 888) – dla jednej procedury.
- Zgodnie z założeniami słupskiego programu, para może skorzystać z dofinansowania do jednej procedury in vitro w wyniku której doczekała się urodzenia żywego dziecka lub dwóch procedur w sytuacji, gdy pierwsza procedura była nieskuteczna. Kwalifikacji par, uczestników programu, według określonych kryteriów formalnych i medycznych dokonują realizatorzy programu. Warunkiem uczestnictwa w programie jest przejście w przeszłości leczenia niepłodności, w sytuacji gdy pozostałe metody leczenia prowadzone przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy zostały wyczerpane – informują w słupskim urzędzie.
Warto dodać, że aby skorzystać z programu trzeba od co najmniej roku mieszkać w Słupsku i rozliczać się z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) z Urzędem Skarbowym w Słupsku oraz zadeklarować w zeznaniu podatkowym, że miejscem zamieszkania pary jest właśnie Słupsk.
W Słupsku kontynuują program in vitro dla kolejnych par
Od początku trwania programu in vitro w Słupsku urodziło się 21 małych słupszczan. Miasto chce nadal dofinansowywać to zadanie i na wsparcie może liczyć 20 kolejnych par.
- 10.01.2022 11:27
Napisz komentarz
Komentarze