Malborski Mistrz Biznesu - konkurs organizowany przez burmistrza Malborka wspólnie z działającą przy urzędzie burmistrza Radą Gospodarczą odbędzie się również w bieżącym roku, choć dotyczy roku poprzedniego. Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń kandydatur, które potrwa do końca czerwca. Uroczysta gala konkursu połączona z wręczeniem statuetek nazywanych "oscarami biznesowymi" została zaplanowana 9 września.
W Chojnickim Centrum Kultury odbyła się gala podsumowująca wydarzenia, imprezy, a także sukcesy artystów, sportowców, czy przedsiębiorców z powiatu chojnickiego na przestrzeni ostatnich... dwóch lat. Dwóch, gdyż rok temu przez pandemię Dokonań Roku nie było. Organizatorzy tym razem zaskoczyli jedną nową kategorią – „Perły Gospodarki”, nagradzając firmy, który istnieją na rynku lokalnym minimum 30 lat.
Tymczasowe kontenery zastąpiły stacjonarne kasy i poczekalnię na dworcu Gdańsk Wrzeszcz. Utrudniony jest dostęp na perony stacji, a wszystko wynika z poważnej przebudowy kompleksu dworcowego.
Mija dokładnie rok od dnia, kiedy komunikacja tramwajowa w Gdańsku przeszła w całości na obsługę linii wozami niskopodłogowymi. 5 marca 2021 roku wycofano z użytku tramwaje Konstal 105Na, nazywane przez pasażerów „akwariami”. W najbliższą niedzielę, 6 marca można będzie przypomnieć sobie warunki jazdy tymi pojazdami, ponieważ od godz. 10:00 do 18:00 trzywagonowy skład będzie kursować trasą dawnej linii nr 13, z Brzeźna do Stogów Plaży. Przejazdy bezpłatne!
W świetle inwazji rosyjskiej oraz wsparcia Węgrów dla Putina, bo inaczej tego nazwać nie można, mam nadzieję, że wrogie przejęcie Lotosu przez Orlen zostanie wstrzymane – powiedziała podczas sesji Rady Miasta Aleksandra Dulkiewicz.
Wycofajcie ze swojej oferty produkty białoruskie i rosyjskie. Wprowadźcie własne, indywidualne sankcje gospodarcze na Białoruś i Rosję – apeluje Izba Gospodarczo Handlowa Rynku Spożywczego.
Organizacje przedsiębiorców z Pomorza apelują do rządu o uproszczenie wszelkich formalności i umożliwienie uchodźcom z Ukrainy szybkiego podjęcia pracy w Polsce. – Dzięki temu sprawimy, że będą oni w stanie samodzielnie zaspokajać swoje potrzeby materialne – apelują pracodawcy z Pomorza.
Związki zawodowe oraz zarząd Grupy Lotos nie porozumiały się w sprawie nowych warunków płacowych. Ostatecznie, na wynegocjowane warunki zgodziło się pięć z dziewięciu organizacji związkowych. – Jeżeli pracodawca przyjmie podwyżki tożsame z dotychczasowymi ustaleniami, istnieje możliwość wejścia w spór zbiorowy – mówią związkowcy.
Idea 15-minutowego miasta, w którym wszystko, co potrzebne do wygodnego życia znajduje się w spacerowej odległości, nie musi oznaczać konieczności mieszkania w centrum. Codzienną wygodę zapewniają też zaprojektowane w duchu tej idei sąsiadujące ze sobą osiedla Euro Stylu położone w Pogórzu przy granicy z Gdynią. To dynamicznie rozwijająca się dzielnica z niezbędną infrastrukturą handlową, usługową i edukacyjną oraz licznymi udogodnieniami. Dodatkowym, ogromnym atutem jest bliskość plaż i terenów zielonych.
W Lotosie trwają negocjacje pomiędzy związkowcami a zarządem spółki w sprawie wysokości podwyżek. Po kilku tygodniach rozmów, wstępną zgodę na wynegocjowane warunki, parafowało pięć z ośmiu zakładowych organizacji związkowych. Według ustaleń z czwartku, podwyżki inflacyjne miałyby wynieść od 5,1 do 6,8 proc.
Trzy oferty wpłynęły na przetarg dotyczący świadczenia usług przewozowych transportu zbiorowego dla potrzeb komunikacji miejskiej w Tczewie w latach 2023 – 2033. To pierwszy kontrakt na tak długi czas. Wśród oferentów jest obecny przewoźnik – Przewozy Autobusowe Gryf z Żukowa.
Nowa hala produkcyjna wybudowana w obrębie Zakładu Karnego w Sztumie przynosi coraz bardziej wymierne efekty od strony programu "Praca dla więźniów". Kolejna firma podpisała umowę nt. pracy skazanych ze Sztumu.