Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zawsze Zdrowie

Dwaj chorzy chłopcy potrzebują pomocy. Znaleźli wsparcie we wsi Kębłowo

Na dwa dni Kębłowo - duża wieś leżąca w gminie Luzino - stanie się centrum charytatywnym powiatu wejherowskiego. Dzięki zaangażowaniu grupy społeczników w najbliższy weekend we wsi zorganizowany zostanie Charytatywny Festyn Rodzinny, podczas którego zostaną zebrane pieniądze na leczenie dwóch chorych chłopców.

22.06.2022 11:44
Kaszubskie Centrum Chorób Serca i Naczyń otwarte
Kaszubskie Centrum Chorób Serca i Naczyń otwarte

- Skala możliwości tego ośrodka jest olbrzymia, a zakresem oferowanych świadczeń oraz ich jakością nie ustępuje on najlepszym tego typu ośrodkom w kraju i w Europie - tak o Kaszubskim Centrum Chorób Serca i Naczyń, które w poniedziałek otrzymało nową siedzibę, mówi dr hab. Marek Szołkiewicz, ordynator Oddziału Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie.

20.06.2022 14:33
Unia Europejska przedłuża ważność certyfikatu covidowego
Unia Europejska przedłuża ważność certyfikatu covidowego

Rozporządzenie w sprawie ważności cyfrowego certyfikatu o szczepieniu przeciw COVID-19 miało obowiązywać do końca lipca tego roku. Jednak państwa członkowskie Unii zdecydowały o przedłożeniu jego ważności o kolejny rok. Jest to związane z obawą, że jeszcze przed jesienią pojawić się nowy, niepokojący wariant koronawirusa.

15.06.2022 13:33
Szpital w Wejherowie
Masz problemy z sercem? W Wejherowie rusza Kaszubskie Centrum Chorób Serca i Naczyń

Tylko kilka dni dzieli nas od otwarcia nowoczesnego bloku operacyjnego oraz Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. To największa dotychczas inwestycja „Szpitali Pomorskich”, warta blisko 144 mln zł. Nowa siedziba Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń, blok operacyjny z 7 salami operacyjnymi, a także centralna sterylizatornia i zakład patomorfologii przechodzą ostatnie prace przed otwarciem, które już w poniedziałek, 20 czerwca.

14.06.2022 14:54
W Gdańsku uratowano dwójkę dzieci z Klątwą Ondyny. Na unikatowy zabieg czekają kolejni mali pacjenci

Klątwa Ondyny jest rzadką i potencjalnie śmiertelną chorobą, zatrzymującą oddech w śnie. Pacjenci są skazani na podłączanie do respiratorów. Gdański szpital im. Mikołaja Kopernika jest jedynym w kraju i jednym z trzech ośrodków w Europie, gdzie wszczepia się pacjentom stymulatory nerwu przeponowego, pozwalające na normalne oddychanie.

13.06.2022 14:47
Małpia ospa dotarła do Polski! Potwierdzono pierwszy przypadek

Pierwszy przypadek małpiej ospy został wykryty w Polsce - poinformował dziś minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Resort nie ujawnia, gdzie wykryto zakażenie wirusem małpiej ospy, potwierdza jedynie że pacjent obecnie jest hospitalizowany.

10.06.2022 11:08
Reklama
Niepokojące jest, gdy wskutek medycznych podchodów ciąża staje się własnością państwa

Rozporządzenie o cyfrowym Systemie Informacji Medycznej pozwala na gromadzenie informacji o zdrowiu Polaków. Nie tylko o grupie krwi, implantach, alergiach, ale także o ciążach. Czy dostęp do takich danych ma uzasadnienie medyczne i uchroni kobiety przed zażywaniem szkodliwych leków i niebezpiecznymi badaniami? - Nie da się nikogo zmusić do badań profilaktycznych, opieki. Bardziej bym stawiał na edukację już od czasów szkolnych na temat fizjologii ciąży - mówi prof. dr n. med. Krzysztof Preis, wybitny ginekolog-położnik, konsultant wojewódzki, autor pionierskich operacji ratujących życie dzieci w łonach matek.

10.06.2022 06:59
Po co państwo gromadzi informacje o ciążach Polek? Dyskusja w Sejmie

Podczas czwartkowych obrad Sejmu, 9 czerwca, na wniosek Lewicy wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przedstawił informację na temat rozporządzenia dotyczącego tzw. rejestru ciąż. - Państwo już wielokrotnie powtarzali to w swoich wystąpieniach, że stworzyliśmy rejestr ciąż – takiego rejestru nie tworzymy, a także nie tworzymy żadnego innego rejestru - twierdzi wiceminister.

09.06.2022 14:48
przemoc
Słyszysz: Zarabiam, więc rządzę? Sprawdź, czy nie jesteś ofiarą przemocy ekonomicznej

Ograniczanie możliwości podjęcia pracy, wydzielanie pieniędzy drugiej osobie, nadmierna kontrola wspólnych wydatków – przemocy ekonomicznej z reguły nie widać, ale uzależnia ofiarę od sprawcy szybciej i bardziej niż inne formy znęcania. O tym, jak sobie z nią radzić i jak jej przeciwdziałać można dowiedzieć się podczas trwającego gdańskiego Tygodnia Bezpieczeństwa Ekonomicznego.

07.06.2022 14:47
Reklama
Odznaczenie „Meritus Pro Medicis” dla lekarzy ze Słupska

Lekarz Józef Dobrecki oraz lekarz dentysta Mariola Łyczewska otrzymali odznaczenia Meritus Pro Medicis, które od blisko 20 lat przyznawane są lekarzom oraz innym osobom szczególnie zasłużonym dla środowiska lekarskiego.

07.06.2022 13:50
Szpital Dziecięcy Polanki kupił trzy respiratory dla dzieci z przewlekłą niewydolnością oddechową

Nie muszą spędzać całych dni w szpitalnych murach, chociaż ich choroba jest bardzo poważna. Jednak aby żyć, wymagają wspomagania oddechu przy pomocy respiratora. Dzięki Fundacji LPP szpital na gdańskich Polankach zakupił trzy respiratory transportowe Astral - 150, które trafią do domów ciężko chorych małych pacjentów.

07.06.2022 11:22
szpital psychiatryczny na gdańskim Srebrzysku
Radni Sejmiku: Opieka psychiatryczna dzieci kuleje

Samorząd województwa powinien zaangażować się w promocję opieki psychiatrycznej dzieci i młodzieży, by podobnie jak kardiologia czy onkologia, stała się priorytetowym obszarem zaangażowania rządu – to jeden z wniosków wygłoszonych podczas debaty na temat opieki psychiatrycznej przeprowadzonej na forum Sejmiku Woj. Pomorskiego. W urzędzie marszałkowskim mówiono o pilnej potrzebie precyzyjnego wskazania ośrodków generujących problemy wśród dzieci. Wśród nich wymieniono m.in. szkoły.

07.06.2022 07:00
Reklama