Fortuna 1. Liga. Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko Biała. Biało-zieloni wygrali w Gdańsku 3:0!

Piłkarze Lechii Gdańsk w piątek, 25 sierpnia w meczu 6. kolejki Fortuny 1. Ligi zrehabilitowali się za porażkę w ostatnim meczu i pokonali w Gdańsku Podbeskidzie 3:0.
Lechia Gdańsk-Motor Lublin
Kibice Lechii mieli powody do radości po drugiej wygranej biało-zielonych w Gdańsku

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Lechia Gdańsk wygrała w Gdańsku 3:0!

Mecz z Podbeskidziem miał być dla Lechii Gdańsk szansą na rehabilitację za niedzielną (20 sierpnia) porażkę 0:2 w Rzeszowie z Resovią. Tam biało-zieloni zawiedli na całej linii, grając bez pomysłu, wolno i popełniając mnóstwo kosztownych błędów.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wyjazdowa przegrana Lechii Gdańsk z Resovią

W pierwszej części piątkowego (25 sierpnia) meczu z Podbeskidziem gdańszczanie przeważali, ale przez dłuższy czas tej odsłony, mimo kilku strzałów, żaden nie był celny. Rywale, podobnie jak gospodarze, nie grzeszyli celnością, więc mecz nie należał do widowisk, o których będzie się pamiętać.

Po raz kolejny sędzia meczu na Polsat Plus Arenie w Gdańsku musiał przerwać spotkanie, bo kibice Lechii nie znaleźli lepszego sposobu na zaznaczenie swojej obecności, jak zadymienie stadionu po wystrzeleniu rac…

PRZECZYTAJ TEŻ: Lechia Gdańsk ukarana

W 42. minucie, po błędzie obrony gości, przytomnie zachował się Dominik Piła, który musiał wbić piłkę do bramki przeciwnika.

Po przerwie lechiści zagrali lepiej, czyli szybciej, bardziej zdecydowanie, dokładniej. Biało-zielonym w tej części gry pomogła czerwona kartka Jana Hlavicy z Podbeskidzia. W ostatnim kwadransie przewaga Lechii była ogromna, a drużyna udokumentowała to dwoma golami i zasłużonym zwycięstwem 3:0.

Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (1:0)

Bramki: Dominik Piła (42), Camilo Mena (82), Łukasz Zjawiński (90+3).